Fiorentina nasprotnik Reala na pokalu Santiago Bernabéu

Na 38. izvedbi pokala Santiago Bernabéu bomo videla zgodovinsko tekmo iz časov evropskega pokala. Fiorentina se bo pomerila z Real Madridom na tekmi, ki bo potekala 23. avgusta ob 22.45. Tekma bo tako potekala s spominom na drugo finale Real v evropskem pokalu, ob 60. obletnici tekme, ki je bila 30. maja 1957 na stadionu Santiago Bernabéu. Takrat je beli Real Madrid slavil zmago z 2-0, potem ko sta zadela Di Stefano in Gento.

Pokal Santiago Bernabéu
Real Madrid je klub, ki je največkrat osvojil pokal, ki se ga igral v čast nekdanjemu predsedniku Reala vse od leta 1979 in sicer je do sedaj slavil na 26. izvedbah. Fiorentina je v italijanskem nogometu klub z bogato zgodovino in je med drugim dvakrat že osvojil italijansko prvenstvo, pokal pokalnih zmagovalcev, šest italijanskih pokalov in en naslov italijanskega superpokala.