Blodanje

Vse kar nima veze z ostalim...
Odgovori
Uporabniški avatar
Fairplay
La Leyenda Blanca
Prispevkov: 29
Pridružen: 04 Sep 2008, 20:57

Re: Blodanje

Odgovor Napisal/-a Fairplay »

Windows phone in iphone cez pol leta delujeta se enako kot prvi dan ko ga zazenes...v glavnem super. Po moje je best buy nexus 5 ali kak windows phone z vsaj giga rama. Iphone pa je super...sam zs tako ceno itak mora biti super. V nizjem rangu je pa brez konkurence motorola moto g za slabih 200€. Kar pa je ceneje pa ni minimalnih moznosti da bi delovalo gladko.

S5 pa je po specifikacijah super telefon, ampak ga zjebe samsungova modifikacija androida. Kdor pravo da mu deluje gladko, ni preizkusil telefoba, ki res deluje gladko. Prednost nexusa je da ima namescen osnovni android, brez nepotrevne navlake.
Moje mnenje:
Do 150€: Katerokoli nokio dobis za tak denar, edino lumia 520 je dosti cenejsa, ampak je vstopni model in ima posledicno nekaj pomankljivosti...glede hitrosti pa so WP v tem rangu brez konkirence
Do200€: Windows phone ali motorola moto g.
Do 250€: Nokia lumia 925 in podobni wp telefoni.
Do 300€: Nexus 5. Windows telefoni pa po mojem mnenju v tem rangu ne nudijo skoraj nic vec kot kaksna lumia 925.
Nad 500€: Iphone... Super telefon, ampak je tista jabolka na zadnji strani hudo precenjena (cenovno). Ampak kdor ima toliko denarja za teledon vsako leto ali dve itak nima problemov z denarjem in mu 500€ ni nic...ali pa mu telefon pomeni najvec :)

denisdobras
Canterano
Prispevkov: 156
Pridružen: 28 Mar 2011, 08:36

Re: Blodanje

Odgovor Napisal/-a denisdobras »

Nobena aplikacija ne dela nikjer tako dobro kot dela na iPhonu.
In pa tudi sama uporabniska izkusnja je na IOS-u najbolj gladka in tekoca.
Moj drugi izbor bi bil Nexus 5. Tudi tukaj bo sam operacijski sistem delal tekoce se zelo dogo casa od dneva nakupa. Je najbolj clean verzija android sistema, brez nepotrebnih tovarniskih aplikacij, kot jih namescajo npr. samsung, htc, Lg.
Ne pozabi na dejstvo, da mora telefon vedno sluzit svojemu prvotnemu namenu. to ke klicanje. Pri iPhonu in Nexusu ti bo to vedno vse odpiralo brez problema za vse ostale naprave pa tega ne morem trdit (razen rootanja, samo komu se to da)

So pa tu se windows phone-i ki pa res presencajo in verjamem da bodo cez kaksno leto v istem rangu z androidom, slabost je samo ta da se ni toliko podprt z aplikacijami.

To pisem ker sem vse te naprave testiral.

Uporabniški avatar
Justice
Canterano
Prispevkov: 318
Pridružen: 30 Maj 2014, 13:00

Re: Blodanje

Odgovor Napisal/-a Justice »

HTC One je moj favorit. 4G dela na tem telefonu hitreje kot optika na mojem domačem računalniku. Telefon mi še ni nikoli zaštekal in deluje po več kot pol leta uporabe oziroma mučenja zanesljivo in zelo, zelo hitro. Edina pomanjkljivost tega telefona je slaba baterija, ki lahko ob nenehni uporabi pa zdrži manj kot 10 ur.

Uporabniški avatar
Fairplay
La Leyenda Blanca
Prispevkov: 29
Pridružen: 04 Sep 2008, 20:57

Re: Blodanje

Odgovor Napisal/-a Fairplay »

denisdobras napisal/-a:Nobena aplikacija ne dela nikjer tako dobro kot dela na iPhonu.

So pa tu se windows phone-i ki pa res presencajo in verjamem da bodo cez kaksno leto v istem rangu z androidom, slabost je samo ta da se ni toliko podprt z aplikacijami.
Za takšno ceno se ne pričakuje nič drugega kot odlično napisane aplikacije in popolno delovanje. iphone je vsekakor top izbira...ni pa nikakor top izbira za večino uporabnikov, saj večina ni pripravljena plačati takšno goro denarja za telefon.

Glede aplikacij za WP, pa je to trditev izpred dobrega leta...WP ne zaostaja več toliko z aplikacijami, da bi to bilo omembe vredno...vsaj za povprečnega uporabnika. Če pa se pogovarjamo o specifičnih aplikacijah, pa zmeraj na vsakem sistemu najdeš aplikacije ki manjkajo na ostalih sistemih. Uporabljam windows phone sedaj že dve leti, pa najdem na marketu vse kar potrebujem...pa lahko rečem da sem power user. Vrjamem pa da je kakšna aplikacija za android boljše napisana...ampak potem ponavadi isto velja, da so aplikacije za iphone boljše napisane kot za android...tako da izpostavljati WP tu se mi ne zdi pravično

Uporabniški avatar
gasper
Canterano
Prispevkov: 132
Pridružen: 29 Jan 2008, 17:27
Kontakt:

Blodanje

Odgovor Napisal/-a gasper »

Ne vem kaj govorite o neki gori denarja za iphone. Vsak boljsi telefon je v prosti prodaji 500€+ tako, da ne bi o tem. Sestejte koliko vas pride aparat, ki ga odplacujete po obrokih mesecno. Gladko pridete blizu cene iphona.
Sicer pa je odlocitev na strani posameznika. Je pa res, da ko ga enkrat imas ne gres nazaj na drugega (v veliki vecini).

Uporabniški avatar
Fairplay
La Leyenda Blanca
Prispevkov: 29
Pridružen: 04 Sep 2008, 20:57

Re: Blodanje

Odgovor Napisal/-a Fairplay »

To da ke vsak boljsi telefon blizu 500€ si pa konkretno zgresil. Ce je telefon drag, de ne pomeni da je dober. Ce samo primerjas S5 in nexusa 5 bos videl da dobis boljsi telefon za pol cene. Pa med windows phone telefoni vrednimi 200€ in 500€ skoraj da ni razlike. Tako da za pod 300€ dobis vrhunski telefon z android ali windows phone, kar pa za iphone niti slucajno ne mores reci.

Ce se ne strinjas s trditvijo, te pa prosim da mi poves kaj ima top android telefon boljsega od nexusa 5, kar je vredno razlike v ceni, ali pa kaj ima top windows phone cesar nima lumia 920 al pa 925.

burek1
Canterano
Prispevkov: 26
Pridružen: 05 Nov 2010, 22:45

Re: Blodanje

Odgovor Napisal/-a burek1 »

Odločam se za nakup mobitele. Gledal sem Nexus 5, LG G2 in S4, ki je sicer malo dražji. Vsi hvalite nexus 5 ali bi bila to izmed omenjenih telefonov najboljša izbira oz. mi priporočate še katerega drugega ? Je pa Nexus 5 tudi najcenejša izbira .....

Uporabniški avatar
Cloud
Madridista
Prispevkov: 1481
Pridružen: 16 Jul 2010, 21:19

Re: Blodanje

Odgovor Napisal/-a Cloud »

Nexus z lahkoto. Pa dosti prej G2 kot S4. Nimaš pa tu kaj razmišljati vbistvu.

Uporabniški avatar
mico
"Yo soy Raulista-Madridista!"
Prispevkov: 1551
Pridružen: 02 Jun 2009, 22:32
Naj igralec: Raul
Kontakt:

Re: Blodanje

Odgovor Napisal/-a mico »

No. če se že pogovarjamo! Tudi jaz se že nekaj časa odločam o nakupu telefona. Pa sem zadnje čase zelo zgrožen nad androidom. Zato ne zaupam več nobenemu telefonu, še najmanj pa Sonyu.

Torej, kaj je bolje za solidno ceno-rečmo max 300: WP(kateri) ali android(kateri)? :D
Hvala

Matej
Cedido al Getafe
Prispevkov: 806
Pridružen: 06 Okt 2013, 22:09
Naj igralec: Mayoral

Re: Blodanje

Odgovor Napisal/-a Matej »

Nokia Lumia 925, odličen telefon z WP.
Nexus 5 z Android-om.

Uporabniški avatar
makiaveli
Canterano
Prispevkov: 299
Pridružen: 20 Okt 2013, 19:43

Re: Blodanje

Odgovor Napisal/-a makiaveli »

Windows phone je pa res fail, že ko vidim tisti meni me odbije pa še grdi so, enako kot Sony Xperie, fuj. Plus vse najnovejše in najboljše aplikacije pridejo ven v prvi vrsti za iphone in android potem pa za vse ostalo, če sploh. Jaz bi vam priporočal, da počakate še malo, ker zdaj pride iphone 6 pa verjetno še kaj novega, pa če vam je cena teh novih previsoka bojo pa starejši modeli (ki jih zdaj kupujete) cenejši.
Drugače imam jaz od lanskega leta Galaxy S4, ko je prišel na trg in je telefon vrhunski. Vidim da vas dosti očitno ne mara Samsunga pa mi ni jasno zakaj, mogoče pač ne marate mainstream telefonov, ker Galaxy S3 in S4 sta bila res preskok in dva vrhunska telefona ob prihodu na trg, tak da to ni ravno Scamsung. So pa zdaj stopili v ospredje tudi ostali ala nexus, htc itd., Samsung pa je z S5 malo falil, ker res ni nič posebnega. In btw S4 po letu dni dela enako kot prvi dan, brez laga kot nekateri pravite ali kakih drugih problemov. Čakam pa zdaj, da vidim kako bo s tem Iphonom 6, če bo res večji ekran potem bo to super telefon, če ne pa so mi iphoni premali, na ekran tudi računajte ko kupujete, da vam ne bo potem žal :)
Mi je pa izjemno žal Blackberrya, to so pa res bile mašine, včasih me kar prime da bi si vzel tega Q10. Ma kdo kake informacije glede Blackberrya imajo kake resne plane za prihodnost?

Uporabniški avatar
Fairplay
La Leyenda Blanca
Prispevkov: 29
Pridružen: 04 Sep 2008, 20:57

Re: Blodanje

Odgovor Napisal/-a Fairplay »

Windows phone 8 je res bil grd, ampak se je to z 8.1 zelooo popravilo. Aplikacije pa res zadnje pridejo, ker je trenutno tretji po stevilu uporabnikov...ampak to stevilo raste in se nevarno priblizuje androidu. Je pa res da ce kje manjka uradna aplikacije je na voljo kaksna super neoriginalna verzija.

S4 je soliden telefon, ampak ce ze gledamo androida je nexus vsekakor precej boljsa izbira

Uporabniški avatar
merengue
Egidij
Prispevkov: 2002
Pridružen: 27 Jan 2008, 20:32

Re: Blodanje

Odgovor Napisal/-a merengue »

Treba je tudi dodati, da prihaja Android L. Strojne razlike se vse manj opazijo, software je pomemben. Tukaj bodo Googlove naprave in še nekaj flagshipov v prednosti. Drugače pa okrog Samsunga. Predragi telefoni in ne maram bloatwara. Interface itd. se da prekriti z launcherji in aplikacijami... jaz stran od pure androida ne grem v glavnem.

Uporabniški avatar
Fairplay
La Leyenda Blanca
Prispevkov: 29
Pridružen: 04 Sep 2008, 20:57

Re: Blodanje

Odgovor Napisal/-a Fairplay »

Pure android je res sigurno najboljsa izbira

Uporabniški avatar
antiani
Canterano
Prispevkov: 90
Pridružen: 30 Jan 2008, 12:17
Naj igralec: Raul Gonzales Blanco

Re: Blodanje

Odgovor Napisal/-a antiani »

Haha navihani Mourinho :D :hah: :hpy:


Odgovori