Zgodovinski Real Madrid

Real Madrid je sedaj zmagal vseh zadnjih osem gostovanj: Mallorca (0-3), Numancia (0-2), Sporting (0-4), Espanyol (0-2), Athletic Bilbao (2-5), Malaga (0-1), Recre (0-1) in Sevilla (2-4); dosežek, ki ga v več kot stoletni zgodovini ni uspelo doseči še nikomur.

V sezoni 1960/61 so Di Stefano, Gento, Santamaria, Pachin in druščina postavili rekord z največ zaporednimi zmagami na gostovanjih. Številka se je ustavila pri sedem: Barcelona (3-5), Betis (0-5), Real Sociedad (0-4), Espanyol (1-2), Sevilla (0-2), Athletic (0-2) in Zaragoza (2-3).

Enako impresivno je dejstvo, da so baletniki sedaj le 5 golov oddaljeni od rekordnega števila zadetkov doseženih na gostovanjih v eni sezoni – 36. Trikrat v zgodovini je do sedaj Realu uspelo doseči to številko, to se je zgodilo v treh zaporednih sezonah: 1985/86, 1986/87 in 1987/88.

Miguel Monoz je vodil Real Madrid do 15ih zaporednih zmag v sezoni 1960/61. Konec tega niza se je zgodil z remijem proti Real Oviedu.  Ista ekipa je v 20ih tekmah dosegla 18 zmag in 2 remija na poti k naslovu.

Realova zmaga nad Sevillo je prehitela niz 17ih najboljših tekem. Sedaj merengueje le dve zmagi ločita od rekorda doseženega v 20ih tekmah.

Letošnja ekipa je prav tako izenačila naslov največ doseženih zmag v gosteh v eni sezoni. Ekipa Lea Beenhakkerja iz sezone 1986/87 in ekipa Capella v sezoni 2006/07 sta dosegli enak uspeh. Ekipa Juandeja Ramosa ima do konca sezone še tri tekme, v katerih lahko podre ta rekord.