Košarka: Gran Canaria 67-73 Real Madrid

Shrani.si

Real Madrid je šele po podaljšku danes premagal Gran Canarijo, s čimer ostajajo na vrhu lige ACB s sedmo zaporedno zmago, kjer pa imata največ zaslug Hansen in Lavrinovič, ki sta oba dosegla po 15 točk.

Obe ekipi sta tekmo začeli v nekoliko počasnejšem ritmu, vendar sta tudi obe ekipi zadeli potrebne mete, da je tekma ostala večino časa izenačena. Pri domačih je predvsem svojo hitrost izkoriščal Carroll, da je preigral trdno obrambo Madrida, medtem ko je Lavrinovič dosegel za Real kar osem točk od skupaj 18-ih celotne ekipe v prvi četrtini.

Na začetku druge četrtine obe ekipi nista uspeli kar nekaj časa doseči koša, tako da je bil rezultat kar nekaj časa 18-18, nato pa je domačim uspel delni izid 13-0, ki ga je prekinil s košem šele Hervelle. Beli so tako začeli postopoma izničevati prednost domače ekipe in do polčasa jim je uspelo razliko zmanjšati na vsega 4 točke, 31-27.

Po odmoru so se igralci Real Madrida vrnili na parket ter tokrat oni naredili delni izid 12-0, za kar sta imela zasluge predvsem Veličković in Hansen. Do konca tretje četrtine so igralci Gran Canarije poskušali vršiti močan pritisk na varovance trenerja Messine s ciljem, da dokončno prekinejo niz šestih zaporednih zmag Real Madrida.

V zadnji četrtini nobena ekipa ni želela izpustiti zmago iz rok. V zadnji minute rednega dela je Real preko Veličkovića tudi povedel, vendar je ob zvoku sirene izid ponovno izenačil Savane in na semaforju je pisal rezultat 62-62, zaradi česar sta moštvi morali odigrati še podaljšek. V podaljšku pa je domačim igralcem le zmanjkalo moči in niso morali zaustaviti Kaukenasa in Veličkovića, ki sta Realu dokončno zagotovila že sedmo zaporedno zmago v ligi ACB.

REAL MADRID: 18 + 9 + 23 + 12 + 11 (PR)