Košarka: Real Madrid 86-69 CB Granada

Shrani.si

Real Madrid je danes dosegel še svojo deseto zaporedno zmago v ligi ACB, potem ko so premagali CB Granado z rezultatom 86-69. Felipe Reyes in Tomas van den Spiegel sta prvič v sezoni po poškodbi zaigrala v domačem prvenstvu, vendar je bil kljub temu prvo ime tekme Travis Hansen s 18-imi doseženimi točkami.

Na svoji prvi tekmi v domačem prvenstvu v letošnji sezoni je Felipe Reyes dosegel prve točke na tekmi proti CB Granada. V prvi četrtini si je CB Granada priigrala prednost treh točk po zaslugi Hendrixa, ki je odlično vodil napad gostov, 12-9. Travis Hansen je na parket prišel s klopi, vendar je takoj prinesel ekipi hitrost ter tudi koše, saj se s trojko domače popeljal v vodstvo. Prvo četrtino pa je s košem zaključil Kaukenas in zagotovil Realu prednost petih točk po prvih desetih minutah igranja. 22-20.

Drugo četrtino je s košem otvoril Lavrinovič. Z zadevanjem je nadaljeval tudi Kaukenas in prvič popeljal bele v občutnejše vodstvo, 33-24. Po dveh hitrih protinapadih, ki ju je zaključil Llull, pa je prednost belih narasla na 13 točk. V zadnjih dveh minutah druge četrtine so ritem igre narekovali košarkarji Granade in Inlesu ter Hendrixu je zato uspelo zmanjšati prednost na šest točk.

V tretji četrtini so sledile točke Hansena, ki jih je dosegel kar pet zapored, pri čemer Granada ni dosegla nobene in prednost Real Madrid se je hitro znova povečala na deset točk, 51-41. Domače navijače je nato dvignil na noge Llull z dvema zabijanjema, novo trojko pa je dodal še Hansen in tekmo praktično že odločil. Prestavo višje je dala tudi Realova obramba, na kar pa košarkaši Granade niso imeli pravega odgovora. Pred zadnjimi desetimi minutami je bila tako prednost Reala že velikih 16 točk, 68-52.

V zadnjem delu tekme je Gianelli sam poskušal vrniti goste v igro, vendar sta odgovorila Lavrinovič in Bullock in Realu zasluženo pripeljala do desete zaporedna zmage v domačem prvenstvu, s čimer ostajajo še edina neporažena ekipa v ligi ACB v tej sezoni.

Liga ACB

Dvorana: Vistalegre (Madrid), št. gledalcev: 8100, sodniki: De La Maza, J.J. Martínez Díez, Pedro Munar