Košarka: Real Madrid 70-59 BC Khimki

Shrani.si

Duh Fernanda Martina (danes mineva 20 let od smrti enega najboljših španskih košarkarjev) je še vedno živ in močno prisoten na tekmah Real Madrida, ki je v sredo v Evroligi zabeležil novo zmago, tokrat so bili beli boljši od BC Khimkija z rezultatom 70-59. Bitko je pričakoval Real Madrid in bitko je tudi dobil. Beli so v domači dvorani Vistalegre gostili ekipo, ki jih je edina do sedaj v sezoni premagali, zato je bil sedaj čas za maščevanje tega poraza.

Prva četrtina se je začela v počasnem ritmu, kjer sta se obe ekipi predvsem osredotočili na obrambne naloge. Tako so morali navijači čakati kar dve minuti na prvi koš na tekmi, ki ga je dosegel Javtokas. Sicer pa je bila tekma v prvem delu zelo izenačena, saj sta ekipi bili izenačeni na praktično vsaki točki.

Drugo četrtino je Real začel s točko zaostanka, 12-13, vendar so se stvari Reala počasi začele postavljati na pravo mesto v napadu, ko je na parket prišel Lavrinovič in ko je obramba opravljala odlično delo. Odlično je igro domačih vodil Prigioni in pri tem tudi zadeval, medtem ko je Himki v igri držal predvsem Langford.

Varovanci Ettore Messine so po odmoru na parket prišli še močnejši in svojo prednost povečali na 13 točk. Kljub visokemu zaostanku, pa Khimki nikoli ni izgubil upanja po povratku in Javtokas je poskrbel, da so se Rusi vrnili v igro. Osem doseženih točk Travisa Hansena v četrtini, je dalo belim pet točk prednosti, 50-45, kar je bila tudi razlika pred zadnjimi desetimi minutami igre.

V zadnjem delu je Real Madrid ostal osredotočen in dobra ekipna igra jim je omogočila, da so so ekipo Khimkija vseskozi držali na varni razdalji. V zadnji četrtini sta v ekipi predvsem izstopala Prigioni in Novica Veličković, ki sta tako samo pripomogla k peti zaporedni zmagi v Evroligi in 15-i zmagi v sezoni na sploh.

Euroliga

Dvorana: Vistalegre (Madrid), št. gledalcev: 10800, sodniki: JUNGEBRAND CARL (FIN), RADOVIC SRETEN (CRO), ZAMOJSKI JAKUB (POL)