Košarka: Real Madrid 77-66 Valencia

Real Madrid si je proti Power Electronics Valencia zasluženo priigral enajsto zaporedno zmago v ligi ACB. Med tekmo so se v dvorani Vistalegre spomnili na obletnico smrti Fernando Martin in obletnico prvega nastopa Pedra Ferrándiza. Na tekmi pa je Felipe Reyes postal šesti najboljši skakalec v ligi ACB vseh časov, čeprav še ni v vrhunski formi po dolgotrajni poškodbi.

V prvi akciji na tekmi je Reyes dobil potreben skok, da se je zapisal v zgodovino lige ACB. Po izenačeni igri v prvem delu tekme je Valenciji uspelo povesti po zaslugi trojke Nielsena (6-10, 4 ‘). Llull se je odzval prav tako s trojko in kmalu so beli naredili delni izid 9-0, tik preden se je cela dvorana še enkrat poklonila v spomin legendarnemu Fernanda Martina. Poklon se je zgodil v deseti minuti tekme, saj je Martin nosil dres s številko ’10’, ki je med drugim tudi edina do sedaj upokojena številka v Real Madridu.

Madridiste so tudi v drugi četrtini nadaljevale zbrano in tako naredili delni izid 7-1 in tako v 15-i minuti tekme imeli že 8 točk prednosti (26-18), katero je preigral tudi Hansen s trojko. Valencia je nato imela tri uspešne akcije v napadu, s čimer so razliko zmanjšali na vsega tri točke, vendar sta se Prigioni in Hansen takoj odzvala in oba dosegla trojki (32-23, 16 ‘). Med odmorom je bil čas, da se je Florentino Perez čestital Pedru Ferrándizu za 50-letnico njegovega prvega nastopa na klopi belih, sicer pa Pedro Ferrándiz še danes velja za trenerja, ki je spremenil špansko košarko, poleg tega pa velja tudi za enega najuspešnejših trenerjev na svetu.

Predstava Real Madrid v tretji četrtini je bila spektakularna. Po treh zaporednih zadetih trojkah, so imeli beli kar 11 točk prednosti. Kasneje, je Sergio Llullu uspelo zadeti neverjeten met za tri točke, saj je zadel kar iz osmih metrov in svojo ekipo zasluženo popeljal do velike prednosti (52-38, 25 ‘). Razlika ob koncu tretje četrtine pa je tako znašala že velikih 13 točk.

Tudi zadnjo četrtino so domači začeli s trojko, ki jo je tokrat zadel Veličković. Lavrinovič je belim priigral že 19 točk prednosti, kar je vsekakor pomagalo, da so beli rutinirano pripeljali tekmo do zaključka in tako še 11-ič zapored zmagali v ligi ACB ter tako ostajajo še edina neporažena ekipa v domačem prvenstvu.

Liga ACB

Dvorana: Vistalegre (Madrid), št. gledalcev: 10700, sodniki: Martín Bertrán, Oscar Perea, M.A. Pérez Niz