Košarka: Asseco Prokom 82-76 Real Madrid

Asseco Prokom je v sredo odigral svojo najboljšo tekmo v sezoni in premagal Real Madrid z rezultatom 82-76. Beli se lahko še vedno uvrstijo med TOP 16 ekip kot prvo uvrščena ekipa skupine, vendar morajo za to premagati Panathinaikos. Po šestnajstih doseženih točkah in še štirih skokih se zdi, da je dokončno okreval kapetan Felipe Reyes.

Asseco Prokom je takoj na začetku tekme prevzel vodstvo, saj se je zavedal, kako pomembna bi bila za njih zmaga in s tem možnosti za uvrstitev med šestnajst najboljših ekip v Evropi. Real Madrid je znova prišel do vodstva, potem ko je naredil delni izid 6-0, temu pa je sledilo pravo tekmovanje v trojkah na obeh straneh. Pri domačih je bil izza črte 6.25 vroč predvsem Qyntel Woods, vendar je za vsako doseženo trojko imel odgovor tudi Real v Lavrinoviču, Prigioniju, Garbajosi in Kaukenasu.

Drugo četrtino je s trojko odprl Hansen in tako izenačil tekmo na 24-i točki. Sledil mu je Jorge Garabajosa in Real Madrid je ponovno vodil, 32-28, vendar je nato bele ohladil Asseco, ki je naredil delni izid 6-0 in tako ponovno prevzel vodstvo na tekmi. Hansen in Garbajosa sta odgovorila na to in Real ponovno vrnila v igro, kljub temu pa je Real ob polčasu zaostajal za tri točke, 46-43.

V tretji četrtini je dirigentsko palico Real Madrida prevzel Felipe Reyes in Real Madrid je naredil delni izid 11-3, tako da je na semaforju pisal že rezultat 54-49. Po odličnem skoku Veličkoviča v obrambi in hitrem proti napadu, ki ga je zaključil Kaukenas, pa je prednost belih znašala že sedem točk, vendar je nato odlično pri domačih zaigral Snow in Asseco je pred zadnjimi desetimi minutami ponovno vodil.

Po odlični podaji Reyesa je na začetku zadnjega dele tekme zadel Kaukenas, po zadetih dveh prostih metih kapetana, pa je bil izid ponovno poravnan na 64-i točki. Messina je v igro poslal še Veličković in Lavrinovič, da se pomagala Reyesu dokončno premagati Asseco. Kljub temu pa so se stvari odvile drugače in tri minute pred koncem je Garbajosa zadel oba prosta meta in s tem zmanjšal razliko na dve točki. Logan in Woods bi lahko nato s trojkama povsem zapečatila usodo Reala na tej tekmi, vendar sta zgrešila, Real Madridu pa kljub temu ni več uspelo dobiti Asseca, ki je tako zmagal z rezultatom 82-76.

Evroliga

Dvorana: GDYNIA SPORTS ARENA, št. gledalcev: 4300, sodniki: LAMONICA LUIGI (ITA), JOVCIC MILIVOJE (SRB), LOPES LUIS (POR)