Košarka: Xacobeo Blu:Sens 78-68 Real Madrid

Prigioni

Real Madrid je v nedeljo doživel prvi poraz v letošnji sezoni lige ACB, potem ko so bili od njih boljši Xacobeo Blu: Sens. Prvi po poškodbi je znova zaigral tudi Louis Bullock in takoj dosegel kar 27 točk, vendar je bilo tudi to premalo, da bi beli zmagali v Galiciji. Real Madrid bo prvenstvo nadaljeval že prihodnji teden, ko bo gostoval pri tretje uvrščeni ekipi prvenstva Caji Laboral.

Tekma se ne bi mogla boljše začeti za bele, saj so takoj na začetku naredili delni izid 7-0. Toda domači so znali ohladiti igralce Reala ter jim je tako uspelo prevzeti pobudo na tekmi, preko Djedovića in Terrya pa so naredili delni izid 13-0. Pred koncem prve četrtine je Realu uspelo zmanjšati razliko na tri točke, 18-15, potem ko je Kaukenas zadel trojko.

Prve štiri minute druge četrtine so pripadale povsem Realu, ki je to znal izkoristiti in narediti delni izid 11-2, s čimer so prevzeli vodstvo na tekmi ter ga držali vse do zadnje minute pred odmorom, ko je na krilih domačih navijačev zadeval Xacobeo in tako domače približal na vsega dve točki zaostanka, 31-33.

Po odmoru je Real Madrid nadzoroval tempo igre s Bullockom, ki je zadeval izza črte 6.25 ter Prigionijem, ki je dobro organiziral napade Reala. Kljub temu, pa domači niso stopili s stopalke za plin in ostali še vedno v vodstvu, tudi po treh četrtinah igre, 49-47.

Odlična igra domačih v obrambi v četrti četrtini je preprečevala belim, da bi prešli v vodstvo, medtem ko so v napadu s trojkama Vasileiadis domači dvignili domače navijače znova na noge, vsega pet minut pred koncem tekme. Louis Bullock se je odzval in manj kot minuto pred koncem ekipi poravnal na 63-i točki, s čimer je izsilil podaljšek.

V podaljšku so domači znali izkoristiti številne nepotrebne napake Madridist in Kostas Vasileiadis je dosegel kar 11 od skupno 15-ih točk domačih, medtem ko je Real Madrid v podaljšku dosegel vsega 5 točk, kar je na koncu pomenilo, da je bil Real prvič v letošnji sezoni lige ACB poražen z rezultatom 78,68.

Liga ACB

Dvorana:Fontes do Saršt. gledalcev: 6000, sodniki: Pérez Pérez, Francisco J. Araña, David Soto