Košarka: Panathinaikos 67-76 Real Madrid

Real Madrid lahko premaga vsako ekipo kjerkoli. Beli so to dokazali včeraj, ko so v Evroligi v Grčiji premagali z rezultatom 76-67 aktualnega prvaka Evrope Panathinaikos, pri čemer je Real pokazal svojo najboljšo predstavo v tej sezoni in se tako povzpel na vrh skupine D. Kljub poskusom Grki niso mogli ustaviti Madridist v napadu, prav tako pa niso mogli prebiti trdne obrambe.

Real Madrid je nakazal, da je v Grčijo prišel po novo zmago, saj so odlično začeli tako pri metih, kot tudi pri skokih pod obema košema. Tako je bilo po polovici prve četrtine že rezultat 2-12, kar ni mogel preprečiti niti najboljši igralec Panathinaikosa Peković. Pri tem sta bila najbolj učinkovita Lavrinovič in Veličkovič, ki sta dosegla vsak po štiri točke, na drugi strani pa so Grki uspelo zadeti samo en met v prvih petih minutah igranja. Odlična obramba Real Madrid je omogočila veliko protinapadov, ki jih je odlično vodil Prigioni, kar je belim dovoljevalo, da so dosegali lahke koše in tako prvo četrtino dobili s kar 14-imi točkami prednosti, 8-22. Najboljši strelec prve četrtine, pa je bil Lavrinovič, ki je dosegel 8 točk.

Na začetku druge četrtine je Panathinaikos po navodilu trenerja Obradoviča začel igrati 3-2 obrambo, vendar so varovanci Messine še naprej ostali dobri. Kljub temu, da so se Grki le nekoliko približali Real Madridu, je bil v celotni drugi četrtini odličen Veličković, kot tudi ostali predvsem v obrambi, kar se je poznalo tudi na ukradenih žogah, saj jih je imel Real do odmora že kar osem. Beli so ob polčasu vodili za 12 točk, 27-39.

Panathinaikos je bil po odmoru odločen, da se bo vrnil, kar je začutilo tudi več kot 15.ooo gledalec v dvorani OAKA, saj je po trojki Spanoulisa prednost Reala znašala “le” sedem točk, 32-39. Vendar pa Madridiste niso odstopale od svoje igre, še več v napadu je bil vse bolj aktiven tudi Garbajosa. Domače navijače in igralce je znova ohladil s trojko Louis Bullock, kar je bil samo zaključek delnega izida, ki ga je ustvaril Real, 3-11, tako da je ob koncu tretje četrtine prednost kraljevega kluba znašala že velikih 18 točk, 45-63.

Zadnja četrtina je bila tako zgolj še formalnost, ki jo je Prigioni začel s trojko, vendar je Fotsis odgovoril z enako mero. Varovanci Messine so prevladovali vse do konca tekma in tako povsem zasluženo premagali Panathinaikos v Atenah po 15-ih letih, sicer pa so bili beli še drugič v sezoni boljši od aktualnega prvaka Evrope in so tako zasluženo na prvem mestu skupine D.

Evroliga

Dvorana: OAKA arenašt. gledalcev: 15.200, sodniki: JUNGEBRAND CARL (FIN), ROCHA FERNANDO (POR), VIATOR EDDIE (FRA)