Košarka: Caja Laboral 80-62 Real Madrid

Real Madrid je izgubil z 80-62 v Vitorii proti Caja Laboral, kar je še drugi zaporedni poraz kraljevega kluba v ligi ACB v tej sezoni. Madridistasam se je poznala utrujenost od potovanj Athene-Madrid-Bilbao in od velikih naporov ter prizadevanj, ki so jih pokazali v Grčiji, ko so premagali Panathinaikos.

Spopad je zaznamovala vrnitev Prigionija in Vidala nazaj v Vitorijo, zaradi česar sta prejela toplo dobrodošlico. Caja Laboral je imela močan začetek, medtem ko je Real Madrid deloval nekako počasneje. Domači so imeli že 8 točk prednosti po vsega šestih minutah tekme in so na koncu dobili četrtino z rezultatom 24-16.

Prednost domačih se je še povečala v 17. minuti, ko je zabil Splitter (33-20). Brazilec je na tekmi dosegel skupaj 17 točk in zbral sedem skokov, s čimer je bil najkoristnejši igralec tekme (MVP). Vendar se je Real Madrid še naprej boril in se nekoliko vrnil po delnem izidu 8-0, kljub temu pa je ob koncu druge četrtine prednost Caje Laboral znašala sedem točk (35-28).

Tudi po odmoru so domači še naprej zadevali iz vseh položajev in tako samo povečevali prednost. Pri Realu so v tem delu bili najbolj razigrani Garbajosa, Bullock in Lavrinovič, vendar je Caja Laboral vseeno dobila četrtino z rezultatom 62-44.

Kljub velikemu zaostanku pa se beli tudi v zadnji četrtini niso predali, vendar niti njihov uspešen met niti vsi napori niso bili dovolj, da bi se približali domačim oz. preobrnili rezultat, zato so doživeli še drugi zaporedni poraz v ligi ACB v letošnji sezoni, kar vsekakor ni najboljša napoved pred košarkarskim El Clasicom.

Liaga ACB

Dvorana: Fernando Buesa Arenašt. gledalcev: 9.700, sodniki: Juan Carlos Mitjana, Vicente Bultó, Carlos Cortés