Žreb LP: Real Madrid v skupini smrti

Predstavniki UEFA so danes je v Monte Carlu izžrebali skupine za Liga prvakov za tekmovalno sezono 2010/11. Žreb je odločil, da bo Real Madrid zaigral v skupini G, ki so jo mnogi poimenovali že skupina smrti, skupaj z AC Milanom, Ajaxom in Auxerrejem.

Real Madrid, Ajax in AC Milan so skupaj osvojili neverjetnih 20 evropskih naslovov, medtem ko je v skupini še francoski Auxerre, ki je bil lepo presenečenje lanskega leta v francoski ligi, potem ko je končal na tretjem mesto. Med drugim pa prav za Auxerre igra Valter Birsa, ki bo tako letos edini slovenski predstavnik v najelitnejšem tekmovanju, ki bo tako imel čast igrati tudi proti velikemu Real Madridu.

Že drugo leto zapored je žreb tako določil tudi, da se  bosta že skupinskem delu pomerila kluba z največ evropskimi naslovi, potem ko ima Real devet naslovov, Milan pa sedem. Real Madrid bo igral tudi proti Ajaxu (štirikratni zmagovalec Lige prvakov) in to na Amsterdam Areni, kjer so beli leta 1998 osvojili svoj sedmem evropski naslov.

Tekmovanje v Ligi prvakov se bo začelo 14. septembra, skupinski del pa se bo zaključil 7. oziroma 8. decembra. Finale lige prvakov bo 28. maja 2011 gostil znameniti stadion Wembley v Londonu.