Pregled reprezentančnih tekem Madridist

Za nami so reprezentančne prijateljske tekme, na katerih so bili igralci Real Madrida zelo učinkoviti, saj so kar trije veselili zadetkov za svoje reprezentance.

Portugalska – Argentina

V Ženevi je Argentina v zadnjih minutah premagala z 2:1 Portugalsko. Prvi zadetek na tekmi je v 14. minuti dosegel Angel di Maria, vendar pa je sedem minut kasneje Portugalce vrnil v igro z zadetkom Cristiano Ronaldo, a je na koncu Ronaldo vseeno moral priznati premoč Realovima soigralcem, saj je sredi drugega polčasa v igro prišel tudi Fernando Gago.

1-Portugalska: Eduardo (Rui Patricio, min. 46); Joao Pereira, Bruno Alves, Rolando, Fabio Coentrao; Martins (P. Machado, min. 85), Raul Meireles (Veloso, min. 79), Moutinho; Nani (Danny, min. 59), Hugo Almeida (Postiga, min. 59), Cristiano Ronaldo (Quaresma, min. 59).
2-Argentina: Sergio Romero; Zanetti (Zabaleta, min. 62), Burdisso, Gaby Milito, Rojo; Banega (Gago, min. 62), Mascherano, Cambiasso; Di Maria (Pastore, min. 65), Messi, Lavezzi (Martinez, min. 84).

Francija – Brazilija

Edini zadetek v drugem polčasu, ki ga je dosegel Karim Benzema, je v Parizu prinesel zmago Francije nad Brazilijo. Napadalec Real Madrida je igral do 86 minuti in v tem času vseskozi predstavljal nevarnost za vrata brazilske reprezentance.

1-Francija: Lloris; Sagna, Rami, Mexes, Abidal; M’Vila (Diaby, m. 60), Alou Diarra; Menez (Remy, m. 68), Gourcuff (Cabaye, m. 86), Malouda; Benzema (Gameiro, m. 86).
0-Brazilija: Julio Cesar; Daniel Alves, Thiago Silva, David Luiz, Andre Santos; Hernanes, Lucas, Elias (Andre, m. 88); Robinho (Sandro, m. 69), Pato (Hulk, m. 85), Renato Augusto (Jadson, m. 58).

GOL:
1-0 (min. 55): Benzema

Nemčija – Italija

“Elf” je z briljantno igro vodil Mesut Özil in tako je bila Nemčija večino časa veliko boljša ekipa od Italije, ki se je izognila porazu z zadetkom Rossija v zadnjem delu tekme. Sami Khedira je prav tako kot Özil začel v prvi postavi Nemčije in je prav tako tudi odigral vseh 90 minut tekme.

1-Nemčija: Neuer; Lahm (Boateng, m. 64), Mertesacker, Badstuber (Hummels, m. 64), Aogo; Khedira, Schweinsteiger; Müller (Gotze, m. 46), Ozil, Podolski; Klose (Grosskreutz, m. 75).
1-Italija: Buffon; Cassani (Maggio, m. 55), Ranocchia, Chiellini (Criescito, m. 78), Bonuci; Thiago Motta (Aquilani, m. 63), De Rossi, Montolivo; Amauri (Giovinco, m. 74), Cassano (Boriello, m. 46), Pazzini (Rossi, m. 46).

GOLA:
1-0 (m. 16): Klose
1-1 (m. 81): Rossi

Španija – Kolumbija

Svetovni prvaki so igrali prijateljsko tekmo na stadionu Santiago Bernabeu proti Kolumbiji, kjer so domači navijači lahko videli novo zmago svojih ljubljencev. Iker Casillas je s kar nekaj ključnimi obrambami ohranil špansko izbrano vrsto v igri, medtem ko so na tekmi igrali tudi Albiol, Ramos, Arbeloa inXabi Alonso.

1-Španija: Casillas; Sergio Ramos, Albiol, Pique, Capdevila (Arbeloa, m. 56); Busquets, Xabi Alonso (Silva, m. 76), Xavi (Cazorla, m. 56); Iniesta (Jesus Navas, m. 68), Villa (Fernando Torres, m. 56), Pedro (Llorente, m. 81).
0-Kolumbija: Ospina; Zuñiga, Yepes, Perea, Armero; Anchico (Sanchez, m. 46), Guarin, Abel Aguilar, Adrian Ramos (Cuadrado, m. 58): Giovanni Moreno (Rodallega, m. 62), Dayro Moreno.