Košarka: Emanuel Molin novi trener Real Madrida

Novi košarkarski trener Real Madrida, Emanuele Molin (1960, Mestre, Italija) je začel svojo trenersko kariero v svojem rojstnem rojstnem mestu v ekipi U-18. Od takrat je bil pomočnik trenerja pri velikih evropskih klubih, kot so to Benetton, Virtus, CSKA in Real Madrid. Po odstopu Messine je tako dobil priložnost, da bo vodil najuspešnejšo ekipo v Evropi.

Molin je začel trenersko kariero v Mestreju, ko je bil star 18 let in tam ostal kar sedem let. Nato se je preselil v Benetton Treviso, kjer je bil tako pomočnik trenerja prve elipe, kot tudi trener ekipe do 18 let. Kmalu je postal pravi institucionalna figura v klubu.

Njegova usoda se je leta 2000 združila z usodo Ettore Messine v Virtus v letu 2000, kjer je postala njegov pomočnik. Skupaj sta osvojila evropski naslov, italijansko prvenstvo in pokal Italije. V tem obdobju je Molin treniral veliko igralcev, kot so Ginobili, Abbio, Griffith, Smodiš in Rigaudeau.

Nato se je ponovno vrnil v Benetton, kjer je bil še naprej uspešen. Ekipa je osvojila en prvenstveni naslov, tri pokale Italije in italijanski super pokal. V sezoni se je Molin pridružil CSKA-ju, s katerim je osvojil dva evropska naslova, štiri ligaške naslove in dva pokalna naslova Rusije.

Uspeh Molina mu je dovoli, da je sledil Messini tudi v Real Madrid, kjer je po letu in pol postal tudi glavni trener prve košarkarske ekipe Real Madrida.