Cristiano Ronaldo stopnjuje formo pred El Clasicom

Cristiano Ronaldo prihaja v odlično formo pred prvenstvenim El Clasicom (sobota, 16. april ob 22:00). Portugalski napadalec je zadel na zadnjih treh tekmah, ki jih igral po nedavni poškodbi, potem ko je nazadnje dosegel zadetek v sredo, ki je prinesel zmago Real Madridu proti Tottenhamu na stadionu White Hart Lane, s čimer se je kraljevi klub tudi dokončno uvrstil v polfinale Lige prvakov. Ronaldo je v letošnji sezoni v vseh treh tekmovanjih (La Liga, Copa del Rey in Liga prvakov) skupaj dosegel že 40 zadetkov* in je tako oddaljen samo še dva zadetka do izenačitve osebnega strelskega rekorda iz sezone 2007/08.

Ronaldov sedanji strelski niz se je začel 5. aprila, potem ko je zaigral znova po poškodbi in je na prvi tekmi četrtfinala proti Tottenhamu s polvolejem postavil končni rezultat na Santiago Bernabeu. Portugalec je dosegel tudi zadnji zadetek Reala ob zmagi 0-3 proti Athletic Bilbau na stadionu San Mamés, potem ko je vstopil v igro sredi drugega polčasa.

Če bo Ronaldo zadel tudi v soboto proti Barceloni, bi tako izenačil svoj strelski niz, ki ga je imel na začetku sezone in sicer med 3.-23. oktobrom ter 22. decembrom in 13. januarjem, ko se je na štirih zaporednih tekmah vpisal med strelce. Ronaldo je pred tem že dvakrat v belem dresu dosegel zadetek tudi že na petih zaporednih tekmah in sicer med 29. avgustom 23. septembrom 2009 ter med 21. februarjem in 14. marcem 2010.

3 05/04/2011 3

S 40. zadetki* (0,90 zadetka na tekmo) v tej sezoni (28 v La Ligi, šest v Ligi prvakov in šest v Kraljevem pokalu) je Cristiano oddaljen le dva zadetka od svojega osebnega strelskega rekorda v eni sezoni, potem ko je v sezoni 2007/08 v dresu Manchester Uniteda v eni sezoni dosegel 42 zadetkov. Tako je Cristiano šele četrti igralec Real Madrida, ki mu je uspelo v eni sezoni doseči več kot 40 zadetkov. Pred njim so tako samo še Ferenc Puskas, ki je v sezoni 1959/60 dosegel 49 zadetkov (1,4 zadetka na tekmo), Alfredo Di Stefano s 43. zadetki iz sezone 1956/57 (1.05 zadetka na tekmo) in Hugo Sanchez, ki je prav tako v sezoni 1989/90 dosegel 43 zadetkov v sezoni (1 zadetek na tekmo).

*Po podatkih Marce je v La Ligi dosegel 29 zadetkov, tako da je po teh podatkih skupaj dosegel 41 zadetkov