Real Madrid zmagal zadnjih 12 ligaških tekem, ki jih je igral med tednom

Real Madrid bo ta teden potoval v Santander, kjer se bo v petek krogu La Lige že jutri pomeril proti Racingu, kar bo njegova prva ligaška tekma sredi tedna v sezoni 2011/12. Beli so zmagali na prav vseh zadnjih 12. ligaških tekmah sredi tedna, potem ko njihov zadnji poraz sega v leto 2006, ko so beli izgubili proti Recreativo Huelva.

Real Madrid je tako izgubil svojo zadnjo ligaško tekmo, ki jo je igral sredi tedna, proti ekipi Recreativo Huelva na domačem Santiago Bernabeu, 20. decembra 2006, toda takrat se je začel tudi ta odličen niz 12. zaporednih zmagah sredi tedna (torek, sreda ali četrtek) na tekmah La Lige. Beli so svojo zadnjo ligaško zmago sredi tedna dosegli 10. maja 2011, ko so s 4-0 premagali Getafe, pri čemer je Cristiano Ronaldo dosegel hat-trick.

Ekipa je dosegla najvišjo zmago sredi tedna proti Malagi, ko je bilo 7-0 in proti Sporting Gijonu, ko je bilo 7-1, obe tekmi pa sta bili odigrani v letu 2008. V celotnem nizu 12. tekem so Madridiste pokazale odlične predstave, kar se kaže tudi pri doseženih in prijetih zadetkih, saj so igralci Real Madrida na zadnjih 12. tekmah dosegli 47 zadetkov, prejeli pa so jih le 9. Beli so se med drugim veselili tudi zmage s 5-1 proti Valenciji na Mestalli leta 2007, kasneje v isti sezoni pa so beli na Bernabeu premagali še Barcelono s 4-1.