Real ni izgubil derbija proti Atleticu na Santiago Bernabeu že vse od sezone 1999/00

Real Madrid se bo danes ob 20:00 pomeril z Atleticom Madrid na domačem Santiago Bernabeu, kar bo že 148. mestni derbi med obema ekipama v La Ligi. Na zadnjih desetih derbijih na domačem stadionu, so beli zabeležili pet zmag in prav toliko remijev, medtem ko kraljevi klub ne pozna poraza proti svojim mestnim tekmecem že polnih 12 let iz sezone 1999/00, ko je Atletico slavil s 3-1.

Atletico je zadnjič zmagal na Santiago Bernabeu pred dvanajstimi leti (1-3), vendar pa je tisto leto nato Atletico izpadel v drugo špansko ligo. Vse od njihove vrnitve nazaj v prvo špansko ligo v sezoni 2002/03, pa Atletico še nikoli ni zmagal na kultnem stadionu Madridist. Na zadnjem derbiju na Santiago Bernebeu v lanski sezoni sta za kraljevi klub že v 19. minutah tekme zadela Ozil in Carvalho ter tako že v prvem polčasu odločila zmagovalca derbija.

La Liga 2010/11 Real Madrid 2-0 Atletico Madrid

Real Madrid bo imel danes priložnost doseči svojo 51. zmago na 74. derbiju, ki ga bosta tekmeca igrala na Santiago Bernabeu. Beli so le dvanajstkrat izgubili proti mestnemu tekmecu na domačem igrišču in pri tej številka bodo varovanci Joseja Mourinha danes tudi poskušali ostati, saj si želijo zmagati in s tem ostati na vrhu La Lige.

Madridiste so prav tako zmagale na zadnjih petih tekmah na Vicente Calderonu, kjer so v lanski sezoni slavili tudi v Copa del Rey (1-0). Beli so tako zmagali na kar devet od zadnjih 11. tekem na stadionu Atletica in remizirali na preostalih dveh tekmah. Njihov zadnji poraz na Vicente Calderonu se je zgodil v sezoni 1998/99.