50. ligaški nastop za Kakaja in Özila

Kaka in Özil sta na tekmi proti Sporting Gijonu, ki so jo beli dobili z rezultatom 0-3, odigrala svojo 50. tekmo La Lige v dresu Real Madrida. Brazilec je v igro prišel v 81. minuti prav namesto Özila, potem ko je pred kratkim komaj okreval po poškodbi, ki jo je utrpel na tekmi proti Real Sociedadu. Nemec, ki je začel tekmo proti Sportingu v prvi postavi, je prišel v kraljevi klub po svetovnem prvenstvu 2010 v Južni Afriki, v sezoni 2010/11 pa je bil med drugim tudi igralec, ki je odigral največ ligaških tekem med vsemi igralci belega baleta.

Kaka je v sezoni 2010/11 dosegel dosegel sedem zadetkov in prispeval še štiri asistence, čeprav je v lanski sezoni odisgral vsega 14 tekem. Letos je Brazilec igral že na 11. ligaških tekmah, od katerih jih je šest začel v prvi postavi, pri tem pa je prispeval tri zadetke in eno asistenco. Brazilec bo imel v tej sezoni priložnost izboljšati svojo statistiko iz svoje prve sezone v belem dresu (2009/10), v kateri je dosegel osem zadetkov in sedem asistenc na 25. tekmah. Od 50. ligaških tekem v dresu Real Madrida je Kaka začel v prvi postavi kar 38 tekem.

KAKAJEVIH 50 LIGAŠKIH NASTOPOV V REAL MADRIDU
Sezona Št. tekem V začetni postavi Goli Asistence
2009/10 25 21 8 7
2010/11 14 11 7 4
2011/12 11 6 3 1
SKUPAJ 50 38 18 12

Mesut Özil je dočakal svoj prvenec v La Ligi na gostovanju v Mallorci, 29. avgusta 2010, ko je v 58. minuti vstopil v igro namesto Canalesa. Nemški vezist je na dosedanjih 50. tekmah La Lige v dresu Real Madrida dosegel 6 zadetkov, vse v lanski sezoni, potem ko je svojega prvega dosegel na tekmi proti Deportivo La Coruña na Santiago Bernabeu, ki so jo beli dobili z rezultatom 6-1.