6 preobratov Real Madrida v tej sezoni

Real Madrid je na zadnji tekmi proti Zaragozi uspel uprizoriti že šesti preobrat v letošnji sezoni. To je bil tudi tretji zaporedni preobrat v La Ligi, kjer jim je skupaj uspelo pet preobratov, eden pa se je zgodil v španskem kraljevem pokalu. Od tega se le eden ni zgodil na domačem stadionu Santiago Bernabeu in sicer proti Mallorci na njihovem stadionu Iberostar.

Prvi preobrat se je zgodil proti Rayo Vallecanou v petem krogu španskega prvenstva. Za prvi zadetek je poskrbel Michu, ki je zadel že v prvi minuti srečanja, toda do polčasa, je najboljši napadalni dvojec, Ronaldo in Higuain, poskrbel za vodstvo domačega moštva. Tekma se je končala s prepričljivo zmago belega baleta s kar 6-2. Tekmo trinajstega kroga je Real gostil mestnega rivala Atletica. Goste je v vodstvo v štirinajsti minuti popeljal Adrian, toda šest minut kasneje je za izenačenje poskrbel Ronaldo, ki je nato postavil s svojim drugim golom na tekmi tudi končni izid 4-1.

Sledil je preobrat na prvi tekmi osmine finala španskega kraljevega pokala proti Malagi. Sergio Sanchez ter Demichelis sta zadela za visoko vodstvo Malage, katerega so gostje uspeli držati vse do 68. minute, ko so varovanci Mourinha v desetih minutah uspeli zadeti trikrat in tako v Andaluzijo potovali z boljšim izhodiščem. Strelci na tej tekmi so bili Khedira, Higuain in Benzema.

Zadnje tri tekme v La Ligi so si bile med seboj zelo podobne. Proti Mallorci je za popoln preobrat v 85. minuti poskrbel Jose Callejon, na naslednji tekmi proti Athleticu iz Bilbaa so se med strelce po zadetku Llorenteja, vpisali Marcelo, Ronaldo (2) in drugič zapored Callejon. Na zadnji tekmi je pa je uspel Casillasa premagati Lafita, toda Madridčani so še enkrat več pokazali, da se po prejetem zadetku znajo pobrati in s tremi goli Zaragozo premagali z izidom 3-1.