Ramos izenačil svoj strelski dosežek

Sergio Ramos je dosegel že svoj četrti zadetek v sezoni z glavo, potem ko je znova zadel na zadnji tekmi španskega prvenstva proti Getafam. Branilec je v sedanjem poteku letošnje sezone dosegel tri zadetke v La Ligi in enega v Ligi prvakov, ob enem pa je tudi sedmi najboljši strelec ekipe za Cristianom Ronaldom, Benzemajem, Higuainom, Di Mario, Kakajem in Callejonom. Strelski učinek Sergia Ramosa v tej fazi sezone je enak tistemu, ki ga je dosegel že v sezoni 2007/08 in 2008/09.

Impresivne fizične sposobnosti in odlična igra v zraku, dovoljujejo Sergio Ramosu, da dosega zadetke, čeprav igra na mestu branilca. Vse odkar se je pridružil kraljevemu klubu v letu 2005, je Sergio skupaj dosegel v belem dresu že 36 zadetkov, potem ko je v prvih štirih sezonah dosegel po 6 zadetkov na sezono ter po štiri zadetke v zadnjih dveh sezonah.

Valencia, Granada, Getafe in Olympique Lyon so bile žrtve Sergia v letošnji sezoni. V La Ligi je tako dosegel dva zadetka na gostovanjih (Valenica, Getafe) in enega na stadionu Santiago Bernabeu (Granada) v 1798 odigranih minutah igralnega časa.

ZADETKI SERGIA RAMOSA V SEZONI 2011/12
TEKMOVANJE TEKMA MINUTA ZADETKA
Liga prvakov Real Madrid 4-0 O. Lyon 81
La Liga Valencia 2-3 Real Madrid 72
La Liga Real Madrid 5-1 Granada 34
La Liga Getafe 0-1 Real Madrid 18

Dva izmed treh zadetkov Ramosa v španski ligi sta bila odločilna za ekipo, ki je na ta način prišla do polnega izkupička. Na tekmi proti Valenciji je tako v 72. minuti dosegel zadetek, ki je Realu na Mestalli prinesel zmago z rezultatom 3-2. Prav tako odločilen pa je bil tudi sobotni zadetek proti Getafam (18. minuta), saj je bil to edini zadetek na tekmi. Poleg teh dveh zadetkov pa je s svojim zadetkom prispeval svoj delež pri zmagi belih s 5-1 in 4-0 nad Granado in Olympique Lyonom na Santiago Bernabeu. Te impresivne številke ga tako štejejo kot enega najboljših strelcev med branilci v zgodovini Real Madrida.