Mourinhov Real Madrid podrl rekord po številu gostujočih zmag

Z zmago 1-0 na stadionu Coliseum proti Getafam je Real Madrid zabeležil že 8. zaporedno zmago na gostovanjih kar je nov rekord za ekipo trenerja Joseja Mourinha, ki je do sedaj imel največ 7 zaporednih gostujočih zmag s svojimi ekipami. Espanyol, Málaga, Real Sociedad, Valencia, Sporting, Sevilla, Mallorca in Getafe so morala priznati premoč na svojem igrišče trenutno vodilni ekipi La Ligi, s čimer so beli najboljša ekipa La Lige na gostovanjih.

Ekipa trenerja Mourinha blesti v svoji drugi sezoni pod njegovim vodstvom, potem ko je v letošnji sezoni zabeležila že osem zaporednih zmag na gostovanju. Mourinho je tako postavil svoj osebni rekord v tej sezoni, potem ko je presegel svoj prejšnji niz sedmih zaporednih gostujočih zmag iz lanske sezone. Real Madrid je pri tem na gostovanjih dosegel 24 zadetkov in jih prejel le pet. Na teh osmih zaporednih gostujočih zmagah se je največkrat med strelce vpisal Cristiano Ronaldo, ki je dosegel 8 zadetkov, sledijo pa Higuain (6 zadetkov), Callejon (3), Di Maria (2), Ramos (2), Altintop, Marcelo in Benzema pa so dosegli po en zadetek.

04-02-2012 Getafe-Real Madrid 0-1

V tej fazi sezone 2010/11 je ekipa pod vodstvom Mourinho osvojila 21 gostujočih točk, potem ko je zabeležila šest zmag. Poleg šestih zmaga pa so beli še trikrat remizirali in dvakrat izgubili. Letos so tako osvojili 28 točk ob devetih zmagah, enem remiju in enem porazu.

Ekipa Joseja Mourinho je na ta način izenačila drugi najboljši niz belega baleta v zgodovini, potem ko je že v sezoni 2008/09 dosegla 8 zaporednih gostujočih zmag. Real Madrid je imel svojo najboljši niz gostujočih tekem v sezoni 2009/10, ko je zmagal 9 zaporednih gostujočih tekem.