Real zmagal zadnjih 13 madridskih derbijev

Real Madrid dominira v zadnjih letih na tekmah proti ekipam iz okrožja Madrida. Beli balet tako vse od leta 2009 ni oddal nobene točke na katerem od mestnem derbiju, potem ko je v sezoni 2008/09 v 26. krogu La Lige remiziral 1-1- z Atletico Madridom. Vse od takrat naprej je Real dobil vseh 13 mestnih derbijev proti Atletico Madridu, Getafam in Rayo Vallecanu, ki bo tudi naslednji nasprotnik Reala v nedeljo, ko se bosta tekmec ob 16:00 pomerila na stadionu Teresa Rivero. Varovanci Joséja Mourinha bodo poskušali podaljšati ta niz proti varovancem Joséja Ramóna Sandovala.

To odličen niz se je začel v 32. krogu La Lige v sezoni 2008/09, ko so beli s 3-2 na  Santiago Bernabeu premagali ekipo Getaf. Sicer pa je Real Madrid v tem času, ko je zmagal vse mestne derbije kar sedemkrat premagal Getafe, od tega štirikrat na Santiago Bernabeu in trikrat na Coliseumu Alfonsa Péreza. Podobno statistiko ima Real tudi proti Atleticu, saj je kraljevi klub zmagal na zadnjih petih ligaških srečanjihh, medtem ko je Rayo Vallecano “samo” enkrat izgubil proti belemu baletu po povratku nazaj v prvo špansko ligo in sicer je bilo to na začetku letošnje sezone na Santiago Bernabeu, ko je bil rezultat kar 6-2.

Real Madrid je na teh mestnih derbijih zabil 41 golov, medtem ko jih je prijel 16. Cristiano Ronaldo in Gonzalo Higuain sta trenutno najboljša strelca na teh derbijih, potem ko je Portugalec dosegel 13 golov, Argentinec pa 11. Real Madrid je v tem času vsake toliko časa “zasul” svoje mestne tekmece z goli, kar dokazujeta rezultata 6-2 in 4-1 nad Rayo Vallecanom in Atletico Madridom v tej sezono, in zmaga 4-0 na Santiago Bernabeu proti Getafam lani.