Real Madrid z 10. zaporedno gostujočo zmago do novega rekorda

Z zmago 2-3 na stadionu Benito Villamarin proti Betisu, je Real Madrid dosegel že svojo deseto zaporedno zmago na gostovanju v La Ligi in tako podrl še en rekord, ki ga je postavil v sezoni 2009/10, ko so beli zmagali na devetih zaporednih gostujočih tekmah. Sedaj je nov rekord postavljen na številko deset, potem ko je kraljevi klub na gostovanjih v tej sezoni zaporedoma premagal Espanyol, Málago, Real Sociedad, Valencio, Sporting, Sevillo, Mallorco, Getafe, Rayo Vallecano in Betis. Naslednjo gostujočo tekmo bo Real v La Ligi igral na El Madrigalu proti Villarrealu, kjer bodo varovanci Joseja Mourinha poskušali še podaljšati zaporedni niz gostujočih zmag na enajst tekem, kar bi bil tudi rekord La Lige.

To sezono Real Madrid dosega blesteče številke na gostovanjih. Beli balet je v tej sezoni odigrala trinajst tekem izven Santiaga Bernabeu, kjer je osvojila 34 od 39. možnih točk, pri tem pa je dosegel skupaj 34 golov in jih prejel le 8. Poleg tega je varovancem v tej sezoni uspelo zmagati že na enajstih gostujočih tekmah, od tega na zadnjih deset zaporednih, s čimer so presegli svoj rekord iz sezone 2009/10, ko so dosegli devet zaporednih zmag. Real Madrid je začel to zmagovito serijo na gostovanjih 2. oktobra v 7. krogu La Lige, ko so premagal na stadionu Cornella-El Prat Espanyol z rezultatom 0-4. Hat-trick Higuaina in zadetek Callejona sta belim odprla pot, da so nato slavili še na preostalih devetih gostujočih tekmah. Nazadnje so zadnjo soboto s 2-3 premagali Betis, potem ko sta zadela Higuain in dvakrat Cristiano Ronaldo. Málaga, Real Sociedad, Valencia, Sporting, Sevilla, Mallorca, Getafe in Rayo Vallecano pa so bile preostale ekipe,  ki so jih beli premagali na gostovanjih v tem zmagovitem nizu na zadnjih desetih gostujočih tekmah.