Cristiano Ronaldo, Benzema & Higuaín skupaj dosegli 65% vseh golov

Real Madrid si je z zmago proti CSKA-ju na Santiagu Bernabeu zagotovil mesto v četrtfinalu Lige prvakov. Beli balet se je med osem najboljših ekipe Evrope uvrstil po zmagi 4-1, pri čemer so rusko mrežo zatresli Higuain, Cristiano Ronaldo (2) in Benzema. Omenjeni trije napadalci Real Madrida so dosegli kar 85 golov od vseh 130. golov kraljevega kluba v tej sezoni na uradnih tekmah, kar pomeni da je omenjena trojica dosegla kar 65% vseh golov Real Madrida.

Real Madrid je najučinkovitejša ekipa La Lige z 88 doseženimi goli, poleg tega pa s beli v tej sezoni dosegli še 24 golov v Ligi prvakov, 14 v Copa del Rey in 4 v španskem superpokalu. Skupaj je to 130 golov v vseh tekmovanjih in od tega jih je trio, ki ga sestavljajo Cristiano Ronaldo, Benzema in Higuain, dosegel neverjetnih 85 golov. Portugalec, Francoz in Argentinec so tako dosegli kar 65,4% oz. skoraj dve tretjini vseh golov Real Madrida.

Cristiano Ronaldo je najboljši strelec v La Ligi in ob enem tudi najboljši strelec Real Madrida skupno gledano v vseh tekmovanjih do tega trenutka sezone. 32. golom v La Ligi je dodal še 6 golov v Ligi prvakov, 3 v Copa de Rey in enega v španskem superpokalu, kar pomeni skupaj 42 golov.

Benzema je peti najboljši strelec La Lige s 13 goli, poleg tega pa je dosegel še 5 golov v Ligi prvakov, 3 v Copa del Rey in enega v španskem super pokali, kar pomeni, da je Francoz do sedaj dosegel 22 golov. Higuain je medtem v dosedanjem poteku sezone dosegel 21 golov. Trenuzno je tretji najboljši strelec španskega prvenstva (17 golov), kjer ima tudi najboljše povprečje golov na igralni čas, saj doseže gol v povprečju vsakih 73,4 minut. Poleg tega pa je dosegel še 3 gole v Ligi prvakov in enega v Copa del Rey.