Ronaldo zabil 101. gol v La Ligi

Cristiano Ronaldo je na včerajšnji tekmi proti Real Sociedadu na Santiago Bernabeu dvakrat poslal žogo za gostujočega vratarja in tako v 92. nastopih v La Ligi skupno dosegel že neverjetnih 101 gol. Na dobri poti pa je, da podre tudi svoj lanskoletni rekord, ko je v eni sezoni dal 40 golov, saj je trenutno 9 tekem do koncem sezone, pa je Portugalec že pri številki 35.

Dolga globinska podaja Kakaja v 32. minuti tekme proti Real Sociedadu je bila izjemno natančna in Ronaldu ni bilo težko zadeti iz oči v oči z vratarjem nasprotnega moštva, kar je bil že njegov 100. gol v La Ligi. Ob enem pa je to bil tudi njegov 34. gol v tej sezoni španskega prvenstva, kjer povprečno dosega 1.1 gol na tekmo. V 56. minuti je Ronaldo še drugič zadel na tekmi po dobri podaji Higuina.

V sezoni 2009/10 je Ronaldo v španskem prvenstvu zadel 26 golov in leto kasneje postavil rekord 40. zadetkov, kar mu je prineslo nagrado za najboljšega strelca Pichichi in nagrado zlati čevelj za najboljšega strelca državnih prvenstev v Evropi. Ronaldo je do sedaj največ zadetkov na eni tekmi dosegel proti Racingu (6-1) in Sevilli (6-2) in sicer jih je na omenjenih tekmah dosegel po štiri.