Osasuna 1-5 Real Madrid

Real Madrid je pokazal zakaj je trenutno vodilni v La Ligi, po tem ko je Osasuno sredi Pamplone premagal kar s 5 – 1. Za Real so uspeli zadeti Cristiano Ronaldo (dvakrat), Gonzalo Higuain (dvakrat) in Karim Benzema, ekipa pa je pokazala izjemno predstavo.

V prvi postavi sta začela Albiol in Granero, Higuain pa je skupaj z Ronaldom in Benzemajem začel v napadu. Real je uspel doseči prvi zadetek po izjemnem strelu Benzemaja v sedmi minuti. Francozu je za zadetek podal Cristiano Ronaldo. Osasuna se na prejeti zadetek ni vedela odzvati in v nadaljevanju igre sploh ni ogrožala Realovega gola. Real Madrid je nadaljeval s premočjo na igrišču in je iskal priložnost v hitrih protinapadih.

V 36. minuti je Cristiano Ronaldo uspel zadeti s strelom iz približno tridesetih metrov, kar je utišalo navijače v Pamploni. To je bil 36. zadetek Cristiana Ronalda v La Ligi. Tri minute kasneje je Granero z izjemno podajo zaposlil Higuaina, ki je nato premagal vratarja Andresa (39′).

Osasuna, ki v tem trenutku ni imela več česar izgubiti, je v drugem polčasu močno pritisnila na vrata Reala, njihov pritisk pa so uspeli kronati z zadetkom Nina, v 47. minuti. Kljub pritisku Osasune, je Real Madrid nadaljeval z dobro predstavo in je v 69. minuti ponovno zadel. Strelec iz prostega strela je bil Cristiano Ronaldo v 69. minuti.

Naslednji zadetek je prišel v 77. minuti, ko je Cristiano Ronaldo podal žogo do Higuaina, ta pa je hladnokrvno zaključil. Kot menjave so nato v igro vstopili Coentrao, Varane in Di Maria. Slednji je zaigral prvič po skoraj dveh mesecih.