Casillas prvi s 100. zmagami

Usoda je hotel, da je Iker Casillasu uspelo zabeležiti 100. zmago v dresu Španije prav na tekmi, na kateri je osvojil svoj drugi naslov evropskega prvaka. Vratar Real Madrida je tako postal prvi igralec, ki je dosegel 100 zmag v zgodovini državnih reprezentanc. Casillas se je pri 31. letih znova vpisal v zgodovino in ob enem postal tudi rekorder evropskih prvenstev v številu odigranih minut brez prejetega zadetka, potem ko je prehitel Zoffa, saj na Evru ni prejel zadetka polnih 510 minut.

30. maja 2012 po prijateljski tekmi proti Južni Koreji je Casillas postavil nov rekord v zmagah na mednarodni ravni, potem ko je to bila njegova 95 zmaga. S tem je presegel Thurama, ki je postavil ta rekord leta 2006 s 94. zmagami na 119. tekmah in 12. letih igranja za Francijo. Ahmed Hassan je tretji igralec z največ zmagami v reprezentančnem dresu (94 zmag), sicer pa se lahko od aktivnih igralcev najbolj približa samo še Xavi Hernandez.

Hossan Hassan Egipt 169  82  48  39

Iker Casillas je postavila nov mejnik v svetu nogometa s 100 reprezentančno zmago prav v finalu evropskega prvenstva na Poljskem in v Ukrajini, kjer je Španija tudi po njegovi zaslugi osvojila nov evropski naslov. Vratar Real Madrida je za 100 zmag potreboval 12 let in 137 tekem. Njegova prva reprezentančna zmaga tako sega vse do leta 2000 (7. junija), ko je Španija na prijateljski tekmi premagala Luksemburg (0-1). To je bila prva zmaga, ne pa tudi najbolj pomembna, saj je Casillas nato zabeležil kar nekaj pomembnih zmag v dresu “furije roja”, kot so na primer zmage na evropskem prvenstvu v Avstriji in v Švici, ali na svetovnem prvenstvu v Južni Afriki in nenazadnje tudi na pravkar končanem evropskem prvenstvu, kjer je s Španijo osvojil svoj že ​​tretji naslov prvaka.

Po drugi strani pa je Casillas podrl rekord legendarnega italijanskega vratarja Dina Zoffa, v številu minut brez prejetega zadetka na evropskih prvenstvih. Italijan je do sedaj imel v lasti rekord 494 minut, medtem ko je Iker sedaj postavil letvico na 510 minut, potem ko ni prejel zadetka 30 minut na tekmi proti Italiji v skupinskem delu, 90 minut proti Irski, 90 minut proti Hrvaški, 90 minut v četrtfinalu proti Franciji, 120 minut v polfinale proti Portugalski in 90minut še v finalu proti Italiji.