La Galaxy 1 – 5 Real Madrid

Real Madrid je v Los Angelesu začel s prvo izmed štirih pripravljalnih tekem, ki jih bo ekipa odigrala v ZDA. Trener se je odločil preizkusiti sistem 4-2-3-1, s Higuainom kot glavnim napadalcem. V vezni liniji sta zaigrala Lass in Xabi, pred njima pa so na igrišču stali Callejon, Kaka in Di Maria. Merengueji so že na začetku srečanja pokazali, da igrajo na zmago, ki jo želijo doseči na način, ki bo zabaval občinstvo na skoraj zapolnjenem stadionu Home Depot Center. V drugi minuti je podajo Di Marie v prazen prostor sprejel Higuain, ki je izkoristil priložnost in povedel ekipo v vodstvo z 1-0. Minuto kasneje je Di Maria skorajda zadel, vendar je njegov strel za las zgrešil vrata Galaxya. Moujevi igralci so zaigrali zelo odločno in igralci Galaxya so ponudili le malo odpora. V enajsti minuti je rezultat bil že 2- 0. Di Maria, ki je na igrišču močno garal, je namreč z močnim strelom zadel iz roba kazenskega prostora.

Zdelo se je, da je Real tekmo dobil že po petnajstih minutah igre in da bo lahko ekipa pričela z uživanjem v igranju nogometa. Vendar ni šlo vse po načrtih Reala. Ekipa LA Galaxya, ki ni imela več kaj za izgubiti, je krenila v napad in tako je Robbie Keane v 19. minuti že bil nevaren za gol vratarja Ikerja Casillasa. Njegov strel je blokiral Albiol. V 22. minuti so Američani izid uspeli zmanjšati na 2-1. Beckham je podal iz prostega strela, žogo je nato odbil Gonzalez, podajo pa je v gol spremenil Lopes. Ekipa Galaxya se je v tem trenutku vrnila v tekmo in pričela iskati izenačujoči zadetek, kar pa se jim je kmalu maščevalo. V protinapadu Reala v 35. minuti, ki sta ga vodila Kaka in Higuain je žoga namreč končala v nogah Callejona, ki je Real povedel v vodstvo s 3-1. To je bil tretji zadetek Callejona v predsezoni.

V 38. minuti je Casillas bil prisiljen posredovati, vendar je uspel nevaren poskus Američanov ubraniti. Tekma je bila zelo dinamična, priložnosti so se kar vrstile. V 40. minuti je Mourinho opravil prvo menjavo, v igro je vstopil mladinec Alex, ki je zamenjal njegovega brata Nacha. V 43. minuti bi Higuain lahko rezultat povišal na 4-1, vendar sta vratar in obrambni igralec uspela posredovati. V tem trenutku se je končal tudi prvi polčas.

Real Madrid je drugi polčas pričel v popolnoma spremenjeni zasedbi. Na igrišče je namreč priteklo enajst novih igralcev. Na vrsti za igro so bili Adán, Pepe, Ramos, Arbeloa, Morata, Sahin, Khedira, Ronaldo, Özil, Granero in Benzema. Kljub obilici sprememb v enajstericah ni nobena ekipa imela težav s privajanjem na igro. V 48. minuti je Granero odlično podal v prazen prostor do Morate, ki je žogo rutinirano poslal v gol Galaxya. Rezultat je bil tako 4-1 in občinstvo je bilo navdušeno nad predstavo Reala, ki je nadaljeval z dominacijo na igrišču.

Cristiano Ronaldo, ki je vnesel delirij med navijače na tribunah, je v 53. minuti poskusil s strelom od daleč, vendar se mreža ni zatresla. Merengueji so ob tem v igri kazali vse svoje znanje, saj so podajali s “petkami”, njihovi dotiki z žogo pa so navduševali občinstvo Home Depot Centra in porušili rekord obiskanosti. Na tribunah se je namreč zbralo kar 30.137 gledalcev. Na koncu je bil najboljši vratar Američanov njihov vratar Perk, ki je vrata ubranil pred streli Morate, Benzemaja in Özila. V igro sta namesto Morate in Adana nato vstopila Jese in Jesus. Jese je  v prvem stiku z žogo v 83. minuti povišal rezultat na 5-1. Občinstvo si je želelo še zadetka Cristiana Ronalda in ta jim je odgovoril z dobrim poskusom, vendar na žalost ni uspel zatresti mreže. Zaključek tekme je prišel z doseženim ciljem: zmago in odlično predstavo za gledalce.