Barcelona 3 – 2 Real Madrid

Superpokal bo zmagovalca dobil na Bernabeu. Naslednjo sredo bodo navijači Madrida lahko spremljali zanimivo povratno tekmo proti Barceloni. Cristiano Ronaldo, ki je prvi igralec Madrida, ki je štirikrat zaporedoma zadel proti Barceloni, je “merengueje” v 55. minuti z glavo popeljal v vodstvo. Minuto kasneje je Pedro, ki je bil v prepovedanem položaju, izenačil. Messi je zatem zadel iz enajstmetrovke po prekršku Ramosa nad Iniesto. Xavi je Barcelono popelja v vodstvo s 3 -1, vendar se merngueji niso predali. Tako je Di Maria pet minut pred koncem tekme izvajal pritisk nad vratarjem Valdesom, ki je zaradi vztrajnosti Argentinca napravil napako in tako je odlični Di Maria postavil končni rezultat 3 -2.

Real Madrid je v prvem polčasu pokazal, da se lahko prilagodi vsem situacijam. Barcelona je, kot ponavadi, dominirala v posesti žoge, “merengueji” pa so čakali na svojo priložnost v protinapadih. Prvih petnajst minut tekme je tako minilo brez pravih priložnosti.

Prva prava priložnost je pripadla Barceloni v 28. minuti; Alves je poslal žogo v prazen prostor do Messija, ki pa je zgrešil vrata Reala. Deset minut je imel Messi še eno priložnost, vendar Argentinec tudi tokrat ni bil natančen.

Real Madrid je na igrišču pokazal veliko mero zrelosti in mirnosti. Po pol ure igranja so tako tudi igralcem v belem prišli do svoje priložnosti iz protinapada, vendar je nevaren protinapad Cristiana, Ozila, Callejona in Benzemaja prekinil Mascherano. Pred koncem prvega polčasa so domači poskušali še z dvema streloma iz roba kazenskega prostora, vendar je rezultat ostal nespremenjen. V prvem polčasu sta tako obe ekipi imeli malo priložnosti, pri Realu sta “porumenela” Alonso in Arbeloa, pri Barceloni pa Mascherano.

V drugem polčasu se je potek tekme popolnoma spremenil. Po desetih minutah igranja je tako Cristiano Ronaldo po izvajanju kota najprej uspel prehiteti Busquetsa, nato pa še z z glavo premagati Valdesa. Podajalec je bil Özil. S tem je Cristiano Ronaldo postal edini igralec, ki je štirikrat zaporedoma zadel proti Barceloni.

Veselje Reala je bilo kratko. Dolga podaja Mascherana do Pedra je bila dovolj, da so katalonci rezultat poravnali. Zadetek, ki je bil dosežen iz prepovedanega položaja, je močno poživil potek srečanja. Mourinho je ob tem posegel po prvih spremembah in tako je Benzemaja v 60. minuti zamenjal Higuain. Štiri minute kasneje je Pipita priigral priložnost Callejonu, ki pa pri strelu ni bil najbolj natančen. V 65. minuti je Callejona zamenjal Di Maria.

Tekma je bila v tem trenutku popolnoma odprta, zanimiva za gledalce, vendar se je nato prevesila v korist Barcelone. Najprej je Ramos v 69. minuti napravil prekršek za najstrožjo kazen, ki jo je uspešno izvedel Messi, osem minut kasneje pa je Xavi v ena-na-ena situaciji ponovno premgal Casillasa.

Zdelo se je, da se tekma počasi zaključuje, vendar se ta ekipa Real Madrida nikoli ne preda; to je del tradicije kluba in tako je pet minut pred koncem srečanja Di Maria izvajal močan pritisk na vratarja Barcelone, Valdesa. Valdes je Di Mario poskušal preigrati, ob tem je napravil napako, ki jo je Di Maria uspel kaznovati z zadetkom. Tekma se je končala z rezultatom 3 -2, odločitev o zmagovalcu pa bo tako padla na Bernabeu.