Ronaldo proti Rayu na dveh tekmah zabil štiri zadetke

V nedeljo ob 21.30 se bo Real Madrid udaril z ekipo Raya Vallecana, proti kateri je Ronaldo na dveh tekmah zabil kar štiri zadetke. Portugalec je na madridskem derbiju, ki je lani bil na sporedu prvič po sezoni 2002/2003, debitiral s tremi zadetki na stadionu Santiago Bernabeu. Real Madrid je takrat uprizoril preobrat in po zasotanku uspel zmagati s 6-2 (Ronaldo je dva zadetka dosegel iz kazenskega strela). Vloga Ronalda na Vallecasu je bila povsem drugačna. Ronaldo je takrat dosegel edini in odločilni gol na tekmi, njegov zadetek s “petko” pa je navdušil vse ljubitelje nogometa.

Cristianov “hat-trick” proti Rayu na Bernabeu ni bil dosežen zlahka. Real Madrid se je po zadetku Michuja znašel v rezultatskem zaostanku, vednar je Portugalec v 39. minuti rezultat izenačil. Higuain je zabil drugi zadetek, Cristiano pa tretjega (51′), po tem, ko je uspešno izvedel enajstmetrovko. Nato sta zadela še Varane in Benzema, na koncu pa je Ronaldo z drugo uspešno izvedeno enajstmetrovko dosegel “hat-trick” (84′).

Real Madrid je na Vallecasu za zmago veliko bolj trpel. Na sceno je spet stopil Ronaldo, ki je s “petko” v 54. minuti premagal nasprotnega vratarja. To je bil tudi odločilni gol na tekmi in četrti zadetek Cristiana proti Rayu na zgolj dveh tekmah.