Castilla prvič v tej sezoni uspešna v gosteh

Prve tri točke na gostovanjih v tej sezoni. Castilla je  obiskala stadion Pedro Escartin, kjer je gledalce navdušila z igro in si prislužila prve tri točke na gostovanjih  v tej sezoni. Igralci mladinskega pogona so premagali Guadalajao, zadnjeuvrščeno ekipo lige Adelante. Izjemen zadetek Jeseja, ki je najboljši strelec Castille v tej sezoni, je skupaj z zadetkoma Mosquere in Denisa prinesel zmago Realu. Domačini so se sicer borili do zadnje minute, vendar jim talent in borben duh Realovih mladincev nista dovolila preobrata.

Castilla je na igrišče stadiona Pedro Escartin prišla z jasno željo po zmagi. Igralci so bili od samega začetka srečanja izjemno osredotočeni, tekmo so začeli zelo intenzivno. Casado je v drugi minuti prvič ogrozil vrata nasprotnika, vendar je njegov strel zletel preko Tonovih vrat. Sedem minut kasneje je Real skorajda povedel, vendar Denis ni uspel zaključiti akcije Jeseja in Juanfrana. Ekipa trenerja Torila je bila zelo pogumna in agresivna, kar se je obrestovalo s prvim zadetkom na tekmi, ki je padel v trinajsti minuti. Jese je za sabo pustil nasprotnikove igralce, preigral vratarja in z lahkoto zadel.

Kmalu zatem je ekipa Guadalajare skorajda rezultat poravnala, vendar je Alvaro iz najstrožje kazni zadel zgolj vratnico. Z izjemo omenjene priložnosti so si domačini le s težavo ustvarjali priložnosti. Za Castillo je v 19. minut s strelom od daleč poskusil Mosquera, vendar je žoga zletela preko vrat. Ko se je že zdelo, da je Real blizu povišanju rezultata, pa je ekipa Guadalajare zadela za 1-1. Aitor je izkoristil odličen predložek Alvara in z glavo zatresel mrežo gostov. Ritem tekme se je v tem trenutku nekoliko spremenil, saj je ekipa Guadalajare začela igrati pogumneje. Erice in Aitor sta še pred polčasom ogrožala vrata Castille, vendar jima na srečo gostov ni uspelo zabiti zadetka.

Ob začetku drugega polčasa si je Castilla ponovno “prilastila” žogo in začela z napadanjem. Vendar je sreča Castilli še enkrat obrnila hrbet. Azkorra je z močnim strelom z glavo v 53. minuti premagal nemočnega Jesusa. Castilla je v tem trenutku pokazala, da jo krasi izjemen borbeni duh. Denis je krenil v napad, podal žogo do Jeseja, ki je uspel ponovno zadeti.

Gol je vlil nove moči gostujoči ekipi in Denis, ki je odigral odlično tekmo, je ekipo vrnil v igro v 66. minuti, ko je po podaji Morate zadel za vodstvo s 3-2. Veselje Castille ni trajalo dolgo. Dve minuti kasneje je Alvaro iz najstrožje kazni izenačil rezultat. Ekipa pod vodstvom Torila se ni nikoli predala in je do konca igrala na zmago. V 80. minuti je na gol ustrelil Mosquera, žoga pa je nato nekoliko srečno končala v vratih nasprotnika. Tekma se je končala z rezultatom 3-4 in prvo zmago Castille v gosteh.