Real Madrid 5 – 1 Deportivo La Coruna

Real Madrid je ponovno pokazal, da je ujel pravo formo in je po zadetku Rikija iz edinega strela gostov na tekmi, uspel rezultat proti Deortivu preobrniti. Prvi “hat-trick” Cristiana Ronalda v tej sezoni, ki je sedaj zabil zadetek na treh zaporednih tekmah in gola Di Marie ter Pepeja, so Realu prinesli četrto zaporedno zmago in tretjo zaporedno zmago na uradnih tekmah. Merengueji so tako prekinili niz neporaženosti gostov na gostovanjih in poskrbeli, da se Deportivo še iz sedmega zaporednega gostovanja v Madridu vrača brez točk. “Los blancosi” so dominirali skozi celotno srečanje, navijači pa so uživali ob toči zadetkov.

Mourinho se je odločil, da bo na tekmi dal priložnost Modriću, ki sta ga v vezni liniji spremljala še Khedira in Özil. Do sedaj še neuporabljena kombinacija vezistov se je izkazala za zadetek v polno, saj je Real Madrid odigral izjemno tekmo in dosegel veliko zadetkov. Kljub temu, da je Real imel prve priložnosti na tekmi, pa je najprej mrežo zatresel Deportivo. Izjemna individualna akcija Rikija v 16. minuti srečanja je poskrbela, da je Deportivo iz edinega strela v okvir vrat na tekmi, povedel z rezultatom 0-1.

Domačini so hitro reagirali in v 22ih minutah spreobrnili rezultat. Mourinho je zamenjal igralna položaja Cristiana Ronalda in Di Marie, oba pa sta bila vključena pri prvih treh zadetkih merenguejev. Argentinec je v 18. minut imel priložnost za zadetek, vendar je njegov strel zletel preko vrat. Pet minut kasneje je Di Maria pobegnil Manuelu Pablu, nato pa je bil nad njim v kazenskem prostoru storjen prekršek za najstrožjo kazen. Cristiano Ronaldo, ki je uspešno izvedel enajstmetrovko, je tako v 23. minuti zadel na tretji zaporedni uradni tekmi.

Deset minut kasneje je imel Portugalec še eno priložnost za zadetek, po tem, ko mu je izjemno žogo podal Khedira, vendar je Aranzubija s svojimi hitrimi refleksi preprečil povišanje vodstva. Real Madrid je še naprej napadal in v 38. minuti se je trud domačih obrestoval. Izjemna podaja Modrića iz roba kazenskega prostora je našla Di Mario, ki je najprej zadel vratnico, nato pa je odbitek poslal v mrežo nasprotnika. Beli se še vedno niso zadovoljili z rezultatom in so tako pred polčasom zabili še tretji zadetek na tekmi. Portugalec je izkoristil odbito žogo Aranzubije po strelu Ramosa in z glavo povišal rezultat na 3- 1. S tem rezultatom se je prvi polčas tudi zaključil.

Mourinho je za izjemno igro proti Millonariosu nagradil tudi Kakaja, ki ga je v drugem polčasu poslal v igro namesto Özila. Če so imeli v prvem počasu Galicijci eno priložnost, je v drugem polčasu igrala zgolj ena ekipa. Real je popolnoma dominiral in pokazal veliko željo po uspehu. Modrić je ob menjavi s Xabijem Alonsom prejel stoječe ovacije, v igro pa je namesto Higuaina vstopil tudi Benzema. Xabi Alonso je imel naslednjo priložnost, da rezultat še poviša, vendar mu je pri zaključku zmanjkalo nekaj sreče.

Nekaj minut kasneje je Xabi izvajal prosti strel, z glavo pa je v 66. minuti žogi spremenil smer Pepe. Pepe je tako zabil svoj prvi zadetek v sezoni, obenem pa je postal šesti igralec Real Madrida, ki je v tej sezoni zadel. Še vedno pa je ostalo nekaj časa za zadnji zadetek na tekmi. Kaka, ki je bil na tekmi zelo dejaven in je ponovno impresioniral občinstvo, je poskrbel za Evaldovo igranje z roko v kazenskem prostoru. Ronaldo je bil še drugič uspešen iz najstrožje kazni, s tem pa je odličen Portugalec dosegel prvi “hat-trick” sezone in postavil tudi končni rezultat tekme.