X Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih

Florentino Perez: “Imamo najboljšega trenerja na svetu”

 »Prepričan sem, da bo naša ekipa storila vse kar je v njihovi moči v iskanju legendarnega  izziva, ki je osvojitev desetega naslova evropskih klubskih prvakov«, je predsednik Real Madrida  navedel v svojem otvoritvenem govoru na Sestanku generalne skupščine  2012.

Predsednik Real Madrida, Florentino Perez, je odprl letošnji sestanek generalne skupščine z govorom v katerem je govoril, med drugimi temami, o trenerju Reala Joseju Mourinhu in ekipi, ki jo Portugalec vodi: »Mourinho je najboljši trener na svetu. Zelo smo zadovoljni, da se je z nami zavezal do leta 2016 in to je znak razumevanja med obema stranema.  On prenaša njegovo razumevanje do kluba, kar kažeta njegova strast do zmag in kako se poistoveti z duhom kluba. Še naprej si želimo prizadevati za odličnost in da bomo storili to, imamo med nami najboljšega trenerja na svetu, ki vodi moštvo polno kvalitet.«

V povezavi z nakupi igralcev, ki so bili opravljeni to poletje, je predsednik Reala povedal: »Okrepili smo se z Modrićem, najboljšim nogometašem v njegovi državi, ki je potem ko je izvedel, da se zanimamo zanj, želel le to, da podpiše sodelovanje z nami. To govori o njegovi predanosti, ki je ključna vrednota na vrhunskem nivoju. Rezervni igralci Nacho, Morata in Jesus so prepričali trenerja in si priigrali mesto v ekipi.«

Prav tako je govoril o zadnji osvojitvi pokala v La Ligi: »Po mnenju mnogih je to najboljša zabeležena. Zmagali smo jo s strastjo, z rekordnim številom osvojenih točk in zadetkov ter s stilom polnim intenzivnosti, usmerjenosti k cilju in predanosti. Nekaj neverjetnih podvigov je bilo storjenih s strani ekipe, ki je postala legendarna. Osvojili so najboljšo zahvalo za trdo delo s strani igralcev na vsakodnevni ravni in moderen stil igranja je pripomogel k temu, da je ekipa izgubila le dve tekmi. To je najboljši primer zakaj se klub prizadeva in mi hočemo še naprej strmeti k odličnosti.«

O ciljih s strani nogometne ekipe za to sezono pa je dejal: »Naš namen je osvojiti vse lovorike, ki se ponujajo. Neskončna lakota po zmagah je eden od naših zaščitnih znakov in ves naš trud vodi proti temu cilju. Naša ekipa je postala ena izmed največjih favoritov za osvojitev Lige prvakov. Zadnjo leto smo se uvrstili v polfinale in le smola nam je preprečila uvrstitev v finale. Igralci bodo storili vse kar je v njihovi moči, da bi dosegli ta legendarni izziv, to je osvojitev desete Lige prvakov. Ekipa ima nekaj najboljših nogometašev na svetu, ki so vzor za vse navijače tega športa. Osvajali smo lovorike in imeli priložnosti, da zmagamo v vseh tekmovanjih.«

Spregovoril je tudi o rezervni ekipi: »Videli smo napredovanje Real Madrid Castille v Segundo, s fantastičnimi rekordi in izvrstnim vodenjem trenerja Torila. To je bil lep primer truda, ki je bil kronan z uvrstitvijo v drugo ligo. Ekipa Real Madrid C si je zaslužila mesto v drugi B diviziji in zdaj tekmuje na višji ravni. Naši mladinci so iz več držav in klub si bo prizadeval še naprej, da bomo okrepili našo delo v rezervnih ekipah, ki ima 38 igralcev v Primeri, 48 v Segundi in 39 igralcev po svetu.«

Florentino Perez je nekaj besed namenil tudi košarkarski ekipi: »Svojim košarkarskim navijačem dolgujemo uspeh in lahko se pohvalimo, da smo ponovno osvojili Copo del Rey in Superpokal. Vsi smo uživali v zmagi v Copi del Rey v skoraj popolnem finalu, ki nas je naredil »kralje pokalov«. Laso je prav tako storil izjemno delo in kot bivši igralec se dobro zaveda vseh dolžnosti ob nošenju dresa. Selitev v Palacio de los Deportes je bila zelo zadovoljiva in je zabeležila povečanje števila sezonskih kart, ki je bila največja v zgodovini: 5000. Imamo mlado ekipo, s svetlo prihodnostjo in kvaliteto ter tudi izkušnje za osvajanje naslovov. Njihov stil igre je hiter in zelo privlačen za oko, okrepili pa smo se še s Slaughterjem, Draperjem and Rudyem.«

Glede klubskih medijev je dejal: »Želimo da so navijači Real Madrida informirani iz prve roke kaj se dogaja v klubu in da te informacije lahko dobijo kar iz njihovih domov. Stran realmadrid.com se izboljšuje in raste tako, da je dosegla že fantastičnih 118 milijonov obiskov. Socialno omrežje dopolnjuje spletno stran, z 31 milijoni člani na Facebooku in sedem milijoni na Twitterju. Potem imamo tu še televizijski program in na tone publikacij, s Hala Madrid kot našo glavno.«

Fundacija Real Madrid je bila še ena tema o kateri je govoril Florentino Perez pred predstavniki: »Je odraz klubskega duha in širi klubske vrednote. Je pomembno in strateško poslanstvo, saj je nogomet orodje za borbo proti krivici in uči ljudi uporabljati športne vrednote. Imamo 200 šol v 60 državah in več kot 60 000 ljudi ima koristi od njihove solidarnosti.«

Za konec je poudaril klubske tradicionalne vrednote in izjavil: »Lakota po naslovih in zmagah je nenasitna. Vsi skupaj hočemo, da je ta klub eden najpomembnejših v zgodovini športa in merilo modernosti.«