Real zmagal 9 krat zapored v skupinskem delu LP

Po zaostanku in zmagi na prvi tekmi proti Manchester Cityu, Real Madrid zdaj čaka, v drugem krogu Lige prvakov, v upanju, da doseže novo zmago, kjer potujejo k Ajaxu. Če bodo zmagali, bodo beli povečali njihov zmagovalni niz v skupinskem delu tekmovanja(9 tekem), kateri se je začel na zadnjih dveh tekmah v sezoni 2010/11, čemur sledi 6 tekem v lanski sezoni in zmaga pred štirinajstimi dnevi na Santiago Bernabéu. V 13 tekmah, odigranih v skupinskem delu, pod Mourinhom, ni  Real Madrid zmagal le v enem primeru, ko je bil rezultat neodločen.

Rekord Real Madrid v skupinskem delu Lige prvakov je skoraj brezhiben odkar je José Mourinho prispel. Morate iti daleč nazaj, v 4. krog v sezoni 2010/11, da bi videli tekmo, v kateri belim ni uspelo pobrati vse tri točke. To je bil bilo na gostovanju pri AC Milanu, v tekmi, ki se je končala z rezultatom 2-2. Od takrat je Real Madrid zmagal 9 tekem v nizu, to je rekord kluba v tej fazi tekmovanja.

Ta serija rezultatov se je začela ravno ob njihovih naslednjih evropskih tekmecev. V novembru 2010 je Real Madrid premagal Ajax doma z odmevnim rezultatom 0-4. To je bil isti rezultat kot v zadnjem krogu v skupini v tej fazi, proti Auxerru. V lanski sezoni so beli zaključili brezhibno skupinski del, premagali so Dinamo Zagreb, Ajax in Olympique de Lyon doma in v gosteh. Odlično formo so nadaljevali z zmago s 3-2 v svojem letošnjem uvodnem evropskem krogu proti Manchester Cityju.