Real Madrid 2 – 2 Borussia Dortmund

Gola Pepeja, ki je prvi za Real Madrid v ligi prvakov in Ozila v 89 minuti, sta prinesla točko Real Madridu, ki se bo še naprej boril za prvo mesto v skupini.

Real Madrid in Borussia Dortmound, sta odigrala zanimivo tekmo na Bernabeu. Beli so izgubljali do 89 minute, nato pa uspeli izenačiti na tekmi, kjer so si zasližili zmage, še posebej kar smo videli v drugem polčasu. Reus je goste povedel v vodstvo v 28 minuti srečanja in kot se je zgodilo v Nemčiji je Real potreboval malo časa za izenačenje. Pepe je 5 minut kasneje dosegel svoj prvi gol za Real Madrid v ligi prvakov. Pred polčasom sreča ni bila na strani belih in Arbeloe, ki je imel namen izbiti žogo, ampak je zadel domačo mrežo in posledično je padel nasprotnikov drugi zadetek. Drugi polčas je igra potekala enosmerno v korist Real Madrida in nato je to z odličnim prostim strelom v 89 minuti kronal Mesut Ozil. Beli, ki so bili oškodovani za regularni gol Callejona so samo za eno točko za vodilnim in že se ozirajo na naslednji dve tekmi z Manchester Cityjem in Ajaxom. V “skupini smrti” je še vse odprto.

Ligaški prvaki in najučinkovitejši strelec te lige prvakov proti prvakom Bundeslige in ena izmed redko neporaženih ekip v tem tekmovanju. Odlično noč nogometa so nam podarili na Santiagu Bernabeu in tekma ni razočaral nikogar. Varane in Alonso kot edine menjave iz prejšnje tekme je Real Madrid intenzivno začel igrati od prve minute. V bistvu je imel Higuain prvo priložnost na tekmi, po dolgi podaji Ramosa, a na žalost je bil za malenkost nenatančen v dvoboju ena na ena z Weidenfellerjem. Nemci se niso ozirali na to in pričeli so igrati njihovo igro z žogo v njihovih nogah.

Tekma je bila uravnovešena in napeta. Igral se je divji ritem in priložnosti so se vrstile eno za drugo. Schmelzer se je po odlični podaji Reusa znašel sam proti Casillasu, vendar je kapetan belih odlično reagiral in obranil strel v 9 minuti. Domači so imeli prilonost 13 minut kasneje, ko je po podaji Higuaina streljal Ronaldo, vendar žoga je šla preko gola.

Vse je kazalo na to, da bo kmalu padel gol. In ravno to se je zgodilo, ko so Nemci zadeli v 28 minuti. Dolga podaja, katero je v skoku podaljšal Lewandowski je odlično kontroliral Reus, ki je z natančnim volejem premagal Casillasa. 0-1 in vse je šlo narobe za domačo ekipo. Bil je čas za odgovor in beli so ravno to naredili., ravno tako kot so to naredili v Nemčiji. Tam so potrebovali le dve minuti, na tej tekmi pa štiri več za izenačenje. Varane je pridobil žogo v gostujočem kazenskem prostoru, podal žogo Ozilu, ta jo je iz desnega krila natančno asistiral na glavo Pepeta, ki je odlično zaključil z glavo.  1-1 in Portuglčev prvi gol za Real Madrid v ligi prvakov. Poljubil je Realov grb in vzpodbudil navijače, da so dvignili jakost na Bernabeu v upanju za zmagoviti gol.  Real je pritisnil in poskušal spraviti Borussio na vrv. Ko je že vse kazalo, da bo padel trenutek za Realovo vodstvo, so Nemci spet zadeli.  Gol je bil podoben prvemu. Hummels je poslal dolgo žogo naprej, Lewandowski je v skoku žogo podaljšal, nakar je žoga prišla do Grosskreutza, ki je odigral odličen “prvi pass” do prihajajočega Gotzeja. Beli so imeli kar nekaj smole, ko je Arbeloa hotel izbiti žogo, vendar je premagal Casillasa v 45 minuti.

Enostranski napad Real Madrida in izenačujoči gol je prišel v zadnji minuti srečanja. Real Madrid je naredil dve menjavi ob premoru.Mourinho je v ogenj poslal Essiena in Callejona, namesto Modrića in Higuaina, ki si je poškodoval mišico na nogi v prvem polčasu. Igralec mladinske šole Reala je potreboval samo dve minuti, da je zatresel mrežo, vendar je bil gol neupravičeno razveljavljen zaradi domnevnega prepovedanega položaja. Real je dobesedno nadigraval Borussio. Imeli so še dve priložnosti, obe je zgrešil Callejon, prvo je streljal dobro v 49 minuti, nato pa v 60 minuti nastreljal še Weidenfellerja.

Trener belih je pogumno vzel iz igrišča Arbeloo, na igrišče pa poslal Kakaja v 76 minuti srečanja. Tri minute kasneje je Brazilec odlično popeljal žogo iz sredine igrišča in lepo podal do Di Marie, ta pe je lepo z zunanjim delom stopala podal do Ronalda in spet je perfektno posredoval danes odlični Weidenfeller. Domača prevlada je bila ogromna in beli so nadaljevali z dobrimi priložnostmi. Smola je preprečila izenačujoči zadetek. To je edini način razlage, kako niso zadeli v 85 minuti. Callejon je že premagal nasprotnega vratarja, vendar je žogo iz golove črte izbil Schmelzer.  Beli se niso vdali in trud se je poplačal v 89 minuti z odličnim zadetkom Ozila iz prostega strela. Še ena neverjetna zmaga je bila na pragu, ampak ni bilo več mogoče.  Real Madrid je le eno točko za vodilnim, tri točke pred Ajaxom in pet pred Cityjem, kateri so njihov naslednji nasprotnik.