Real Madrid zmagal zadnjih pet tekem proti Athleticu

Po enajstih ligaških tekmah v letošnji sezoni je Real Madrid zmagal na sedmih tekmah, vključno s štirimi zaporednimi zmagami in si bo prizadeval, da še podaljša zmagoviti niz tudi prihajajoči vikend na tekmi proti Athletic Bilbaou na stadionu Santiago Bernabeu (sobota 22:00). Na zadnjih tekmah med tema dvema ekipama je ekipa Joséja Mourinha zabeležila pet zaporednih zmag v La Ligi, tri na Santiagu Bernabéu in dve na San Mamesu, pri tem pa so beli dosegli 20 zadetkov, medtem ko so prejeli samo tri.

Real Madrid in Athletic Bilbao sta se do sedaj med seboj pomerila na 162. tekmah in pri tem so beli zmagali na polovici vseh, torej na 82. tekmah. Ta dober niz se je odražal tudi na zadnjih petih ligaških tekmah, ki so jih igralci Real Madrida vse zmagala in pri tem zabili 20 zadetkov in prejeli le 3.

Dejansko je si je Real Madrid prav na zadnji tekmi proti Athleticu v lanski sezoni zagotovil naslov prvaka. Tekma bi morala biti na sporedu v 20. krogu, vendar pa tekma ni bila odigrana vse do 2. maja zaradi stavke nogometašev. Real Madrid je na San Mamesu zmagal z 0-3, potem ko so zadeli Higuain, Özil in Ronaldo. V spopadu prvega kroga v sezoni 2010/11 so Madridu za bele zadeli Marcelo, Cristiano Ronaldo (dvakrat) in Callejon ter tako Realu prinesli zmago s 4-1.

Dve sezoni nazaj sta ekipi prvo tekmo med seboj igrali v 12.krogu ns Santiagu Bernabéu in beli do slavili rezultatom 5-1, zadeli pa so Higuain, Ramos in Ronaldo (hat-trick), medtem ko se je povratna tekma v Madridu končala s 3-0 in z zadetki Ronalda (2) in Kakája.