Real je zadel na zadnjih 17 tekmah v Ligi prvakov

Beli so od maja 2011 naprej zadeli na vseh obračunih v evropskih tekmovanjih.

Real Madrid bo obiskal Manchester City po tem, ko je ekipa zrušila še en klubski rekord. Zadetka Pepeja in Özila v Realovi zadnji tekmi v Ligi prvakov proti Borussiji Dortmund sta nadaljevala klubski niz zadetkov na tekmah v tem tekmovanju. Beli so našli žogi pot v nasprotnikovo mrežo na zadnjih 17ih zaporednih tekmah v Ligi prvakov in s tem zrušili svoj prejšnji rekord, ki ga je držala ekipa, ki je osvojila pet evropskih naslovov konec petdesetih in v začetku šestdesetih let prejšnjega stoletja. Z Mourinhom na čelu je Real zmagal 20 od 28 evropskih tekem in na vseh teh osemindvajsetih tekmah razen ene tudi dosegel zadetek.

Omenjeni niz se je začel na drugi tekmi polfinala Lige prvakov v sezoni 2010/2011 in se nadaljeval skozi 12 tekem prejšnje sezone in skozi 4 tekme, ki jih je Real že odigral v skupinskem delu letošnjega tekmovanja. Na teh sedemnajstih tekmah je ekipa belega baleta zmagala dvanajstkrat, dosegla 46 zadetkov, kar znese skoraj tri na tekmo. Največjo zmago je Real Madrid dosegel proti Dinamu iz Zagreba in sicer 6-2 leta 2011 v skupinskem delu.

Barcelona 1-1 Real Madrid

Dvakrat je Real nanizal 16 zaporednih tekem, kjer je dosegel vsaj zadetek. Prvič je bilo to v letih med 1956 in 1958, v času ko je beli balet osvojil tudi prva dva naslova v najbolj prestižnem evropskem klubskem tekmovanju.  Le leto pozneje je ekipa začela še en niz tekem doseganja zadetkov, ki je trajal vse do leta 1962 in prinesel Belim še dve novi lovoriki: njihovo tretjo in četrto Ligo prvakov.