RM zadel na največ zaporednih gostujočih tekmah v LP

Beli, ki so zadeli na 15 zaporednih gostujočih tekmah v najpomembnejšem evropskem klubskem tekmovanju, so tako prehiteli Bayern, Barcelono in Chelsea, ki jim je to uspelo na 14 zaporednih tekmah.

Real Madrid je v Ligi prvakov nanizal največ zaporednih tekem na gostovanjih, kjer so uspeli zatresti nasprotnikovo mrežo. Belim je to uspelo petnajstkrat zapored in so tako za eno tekmo prehiteli Bayern, Barcelono in Chelsea. Real je zadetke nanizal na gostovanjih pri Auxerru, Milanu, Ajaxu, Tottenhamu, Barceloni, Dinamu Zagrebu, Manchester Cityu in po dvakrat pri Lyonu in Ajaxu. Jose Mourinho je bil udeležen pri dveh zgodovinskih dosežkih v tem pogledu: pri Realu je sodeloval na vseh 15 tekmah, Chelsea pa je vodil na petih od štirinajstih zaporednih tekem, kjer je ta angleški klub dosegel zadetek v gosteh.

Okroglih 20 let potem odkar se je Evropski pokal preimenoval v Ligo prvakov(1992/1993), Real znova piše zgodovino v najelitnejšem evropskem klubskem tekmovanju, saj je postal ekipa z največ zaporednimi tekmami z zadetkom v gosteh.

Beli balet je nanizal 15 zaporednih tekem, v katerih je uspel zadeti v gosteh in je s tem prehitel 14 zaporednih tekem Chelsea-ja(od 99/00-04/05, obe sezoni všeti), Barcelone(09/10-11/12) in Bayerna(04/05-08/09) ter 13 Olypique Lyona(04/05-06/07). Francoska in katalonska ekipa sta tudi edini, ki jim je poleg Reala ta niz uspel brez prekinitve sezon, saj Chelsea kar tri sezone vmes ni zaigral v Ligi prvakov(00/01, 01/02, 02/03), Nemci pa so izpustili eno(07/08).

Manchester City 1-1 Real Madrid

Trenutni niz Real Madrida se ja začel 28.septembra 2010 na stadionu Abbe-Deschamps proti Auxerru(0-1). Od takrat je Real zadel v gosteh še pri Ajaxu in Lyonu na dveh tekmah, ter na eni proti Milanu, Ajaxu, Tottenhamu, Barceloni, Dinamu Zagrebu, CSKA Moskvi, APOEL-u, Bayernu, Borussiji Dortmund in Manchester Cityu.

Mourinhu je bil zraven pri dveh od štirih najboljših nizov v zgodovini Lige prvakov

Trenutni trener Real Madrida je imel prste vmes kar pri dveh nizih največ tekem z doseženim golom v gosteh. S Chelseajem je sodeloval na zadnjih petih tekmah od 14 zaporednih z golom v gosteh, medtem ko je z belim baletom pri tem nizu prisoten ves čas, torej na vseh 15 tekmah.