Espanyolu je RM zabil največ golov v zgodovini La Lige

Ekipa belega baleta je proti katalonski ekipi zadela 339 golov v 156 tekmah, v katerih sta se tekmeca pomerila v prvi španski ligi.

V tem krogu prvenstva bo Real Madrid gostil rivala proti kateremu je dosegel največ zadetkov v zgodovini La Lige. Beli so Espanyolovo mrežo uspeli zatresti kar 339-krat v 156 tekmah. Druga najboljša Realova »stranka« je Athletic, kateremu so zabili 325 golov. V tekmah proti Espanyolu skozi zgodovino še posebej izstopata Di Stefano in Raul, saj sta od Realovih igralcev največkrat uspela zatresti mrežo katalonske ekipe in sicer vsak po 16-krat.

Espanyol je prav tako ekipa, ki je prejela največ zadetkov na gostovanjih na stadionu Belih – Santiagu Bernabeu. Realovi največji zmagi nad njimi sta bili doseženi 28.februarja 1943 in 19.aprila 1992, ko je ekipa iz Madrida obakrat slavila s 7-0. Igralec, ki je na domačem igrišču dosegel največ golov proti Espanyolu je Alfredo Di Stefano s 13 zadetki.