Real zadel na zadnjih 16. tekmah Copa del Rey

Z zmago 2-0 nad Valencijo je Real Madrid podaljšal svoj strelski niz na tekmah Copa del Rey. Natančneje, beli so zadeli na 16. zaporednih tekmah kraljevega pokala, s čimer so izenačili dosežek iz leta 1954-1955. Vse od prve tekme četrtfinala v sezoni 2010/11, je Real Madrid dosegel 36 golov, kar v povprečju znaša 2,25 gola na tekmo.

Goli, ki so jih prispevali Sergio Ramos, Cristiano Ronaldo in Mesut Ozil, so belim prinesli zmago na derbiju proti Atleticu Madrid na prvi tekmi četrtfinala pred dvema letoma (3-1), s čimer se je začela ena od najboljših strelskih serij Real Madrida v Copa del Rey. Od takrat (16. januar 2011) je minilo 2 leti in 16 tekem, vključno s finalom, v katerem so beli premagali Barcelono na Mestalli z rezultatom 0-1 ter leta 2011 tudi postali pokalni zmagovalci.

Skupaj so Realovi igralci zabili 36 golov. Beli so pri tem igrali 8 tekem na Santiago Bernabéu, kjer so dosegli 23 golov, na gostovanjih pa so igrali prav tako 8 tekem, med njimi tudi finale na Mestalli in pri te zabili 13 golov. V tem času je bil najboljši strelec Cristiano Ronaldo z 10. goli, sledijo pa mu Benzema z 8. in Callejon s štirimi. Skupaj se je med strelce vpisalo v tem času 15 igralcev Real Madrida.

Najboljši strelski niz v pokalnem tekmovanju so imeli beli od sezone 1927/28 pa do sezone 1929/30, ko so zabili na 25-ih zaporednih tekmah. Potem sledi obdobje od sezone 1951/52 pa do sezone 1954/55, ki je trajal 21 tekem. V obdobju med sezonami 1931/32 in 1933/34 ter med sezonami 1935/36 in 1941/42 so beli zadeli na 19-ih zaporednih pokalnih tekmah. Kot peti najdaljši strelski niz pa ima sedanja ekipa pod vodstvom trenerja Joseja Mourinho (16 tekem), kar je enak dosežek, kot ga je belim uspelo doseči že med sezonami 1954/55 in 1957/58.