Celta Vigo 1-2 Real Madrid

Real Madrid je bil na tekmi proti Celti boljši nasprotnik in se tako iz stadiona Balaidos zasluženo vrača z zmago, ki bi lahko bila še višja, če bi igralci Reala izkoristili celo vrsto izjemnih priložnosti. Cristiano Ronaldo je še pred zaključkom prvega polčasa zadel prečko, izjemna posredovanja Javija Varasa pa so omogočila Celti, da je na odmor odšla z rezultatom 0-0.  Zadetki so sledili v drugem polčasu. Najprej je zadel Cristiano Ronaldo, ki se je najboljše znašel po strelu Joseja Callejona in žogo poslal v mrežo gola Javija Varasa. Celta je že dve minuti kasneje rezultat uspela izenačiti. Na gol je streljal Aspas, žoga pa se je nesrečno odbila od Pepeja  in končala za hrbtom nemočnega Diega Lopeza. Kot ključen se je izkazal vstop Kakaja, ki je v 66. minuti tekme stopil na igrišče, le pet minut kasneje pa je priboril najstrožjo kazen za Real iz Madrida. Iz bele točke je bil uspešen Cristiano Ronaldo.

Real Madrid je na stadionu Balaidos želel nadaljevati z izjemnim tednom, v katerem se je klub uvrstil v četrtfinale Lige prvakov in v finale Španskega pokala. Zaradi neugodnega položaja Celte, ki se bori za obstanek, je Real Madrid pričakoval težko tekmo. Prvič v sezoni je bil stadion Balaidos tudi popolnoma razprodan, tako da so domači igralci imeli izjemno podporo s tribune. Domačini so začeli izjemno pogumno in napadalno ter kar nekajkrat resno ogrozili vrata izjemnega Diega Lopeza. Aspas je v 10. minuti tekme poskušal z diagonalnim strelom, vendar je Diego Lopez žogo uspel izbiti v kot. Nato je po prekinitvi do strela iz “voleja” prišel še Alex Lopez, vendar je Diego Lopez z izjemno “parado” ohranil vrata Reala nedotaknjena.

Po prvih 20ih minutah tekme, se je potek dogajanja na igrišču spremenil, saj je Real prevzel pobudo. Prva priložnost se je v 22. minuti ponudila Cristianu Ronaldu, vendar je njegov močan strel ustavil odlično razpoloženi vratar nasprotne ekipe, Javi Varas. Dve minuti kasneje je imel krasno priložnost Benzema, ki je po podaji Özila preigral Demidova in se znašel iz oči z vratarjem Javijem Varasom. Vratar ekipe iz galicije je bil ponovno uspešnejši od igralcev Reala iz Madrida.

Naslednja priložnost se je Realu ponudila v 31. minuti, tokrat iz prostega strela. V glavni vlogi sta ponovno bila Özil in Benzema. Nemec je žogo podal v kazenski prostor, kjer je z glavo streljal Benzema, vendar je strel končal v rokah Javija Varasa. Odlično razpoloženi vratar Celte iz Viga je moral spet posredovati tri minute kasneje, ko je zapretil Marcelo, naslednjić pa je bil na delu v 40. minuti, ko je bil v ena-na-ena situaciji boljši od Callejona. Najbližje zadetku v prvem polčasu je bil Cristiano Ronaldo, ki je po odlični podaji Benzemaja z glavo streljal v okvir vrat.

Xabi Alonso je v drugem polčasu zamenjal Samija Khediro. Real je še zmeraj gospodaril na igrišču in nadaljeval z ustvarjanjem priložnosti. Strel Benzemaja v 55. in igra z glavo Marcela v 57. minuti sta prvi nevarno ogrozili vrata domačinov v drugem polčasu. V 53. minuti pa je prišlo do kota, ki ga je izvedel Özil. Do žoge je prišel Callejon, ki je streljal iz roba kazenskega prostora, žoga pa se je odbila do Cristiana Ronalda, ki mu je ni bilo težko poslati  v vrata Javija Varasa. Beli so si zadetek popolnoma zaslužili, vendar je le trenutek nezbranosti v obrambi povzročil, da je bil rezultat 2 minuti kasneje poravnan. Podaja iz desne strani je privedla do strela Aspasa, žoga pa je zadela Pepeja, spremenil smer in končala v mreži nemočnega Diega Lopeza.

Mourinho se je nato odločil, da bo v 66. minuti namesto Callejona in Benzemaja v igro poslala Kakaja in Higuaina. Podobno kot v torek v Ligi prvakov, je tudi tokrat Portugalec zadel v polno, saj je nad Kakajem le pet minut kasneje bil storjen prekršek za najstrožjo kazen. Cristiano Ronaldo je kazenski strel rutinirano spremenil v zadetek. Do konca tekme je ostalo le še 20 minut. Gostje so močno zapretili preko Parka, ki je zadel prečko, na drugi strani pa je Higuain imel dve izjemni priložnosti, ki pa ju na žalost ni uspel izkoristiti. Real Madrid je tako prišel do šeste zaporedne zmage in zaključka izjemnega tedna.