Odzivi po tekmi: Mourinho

“Ko je bilo 3-1, se je naša ekipa umirila namesto, da bi postala živčna,” je izjavil trener Real Madrida.

Jose Mourinho je za novinarje spregovoril po koncu povratne tekme četrtfinala Lige prvakov proti Galatasaryem. Portugalec je pohvalil zaključne minute svoje ekipe in odnos turškega prvaka: »Za nekaj minut je bil obračun povsem odprt, ne glede na to, da bi se moralo vse končati že s tem, ko smo vodili z 0-1 po prvem polčasu. Ko ekipa igra s takšno strastjo in emocijami, ne igraš le proti 11 igralci, temveč proti 50,000. V nogometu je vse možno, zgubili smo posest, oni so zadeli in nato postali boljši. Ko je bilo 3-1, se je naša ekipa umirila namesto, da bi postala živčna. Zaprli smo prostor s taktičnimi spremembami z Di Mario in Albiolom. Od tega trenutka dalje je bila tekma pod nadzorom, zaslužili smo si napredovanje, Galatasary pa si je zaslužil zmago na povratni tekmi in pokazal ponos velikega kluba z dobrimi igralci, odličnim trenerjem in navijači.«

Trener Belih je priznal težave na tekmi: »Ko sem bil prisiljen v spremembe in spremembo strukture ekipe, je bilo to zato, ker sem videl, da je situacija težavna. Nismo mogli doseči zadetka in mogel sem nekaj storiti.« O polfinalu je povedal naslednje: »Žreb ni tako pomemben, saj bomo igrali bodisi proti Borrusiji, bodisi verjetno proti Bayernu ali Barceloni. Te ekipe vse spadajo med najboljše v Evropi. Zagotovo bodo to velike tekme, kjer bo treba dati vse do sebe.«

Na novinarski konferenci je tudi Mourinho omenil dejstvo, da bo Real že tretje leto zapored zaigral v polfinalu najelitnejšega evropskega klubskega tekmovanja: »Če je postajal za Real rutina, da se je izpadal v osmini, potem je to lahko bil razlog, da so se povlekle nekatere stroge poteze. Mi smo spet v polfinalu, zavedam se sicer, da to ni končni cilj, vendar pa smo tu že tretje leto zapored in zato sem zadovoljen z igralci. V drugem polčsu bili igrali bolje, kot ekipa nismo igrali dovolj dobro, puščali smo preveč prostora. Za zadnjih 10 minut sem pričakoval, da bodo nevarne, a niso bile. Ponovno smo vzpostavili kontrolo, kar pomeni, da je na koncu vse dobro.«

Glede Cristiana Ronalda in njegovih zadnjih predstav je povedal: »Tu ni treba povedati prav nič, statistika govori zase. Kar si jaz mislim o Ronaldu, je to kar si mislijo tudi drugi. Mislim, da nihče pri zdravi pameti nima drugačnega mnenja.« Mourinho je odgovoril na vprašanje o vzdušju med navijači na turškem stadionu: »Vesel sem, da smo se uvrstili naprej. Na tem stadionu bi si želel igrati vsako tekmo, vsi si želijo igrati v takšni atmosferi, to je odlično za nogomet in mislim, da igralci Reala tega niso izkoristili, igralci Galatasarya pač. Imeli so fantastičen drugi polčas, igrali so s ponosom in vse to je dobro za nogomet. Mi bi lahko igrali bolje, vendar sem srečen za igralce Galatasarya in njihovega trenerja, ki so se prikazali v najboljši možni luči. Vse čestitke jim za to tekmo, ki je bila fantastična.«

O preostalih tekmah v tem krogu Lige prvakov pa je povedal slednje: »Sicer nisem videl tekme Malage, a ta španska ekipa si zasluži vse pohvale, ki jih je deležna. Imeli so fantastično sezono v Ligi prvakov in so bili le nekaj sekund oddaljeni od polfinala. Mislim, da so podobnosti med gostovanjema v Istanbulu in v Dortmundu, ne igraš proti enajstimi, ampak proti 50,011. Dajejo vse od sebe prav do konca, kar se dogaja redko kje, tukaj in v Dortumndu, kjer je še eden izmed najboljših mest za igranje nogometa. Zadetek je dosegel Santana, centralni branilec, to je morala biti neverjetna tekma, kot bi bila tudi ta, če bi bilo 4-1, z dramatičnimi zadnjimi sekundami. To je odlično tekmovanje in počakajmo, da vidimo, če bodo tudi preostale četrtfinalne tekme podobne in upajmo, da bodo lahko igralci uživali v njih.«

Mourinho je spregovoril tudi o zadetkih, ki sta jih dosegla njegova bivša igralca: »Če je morala moja ekipa prejeti zadetke, raje vidim, da sta jih dosegla Drogba in Sneijder. Za zadnjega je to zelo pomembno, Drogba pa je Drogba, on umira za nogomet. Njegov gol je bil fantastičen, zadetek iz prepovedanega položaja pa je bil upravičeno razveljavljen, saj je bil Varane pameten in stopil korak naprej. Lahko bi bilo 4-1 in tekma bi bila veliko bolj zahtevna.«

Za konec je sledil odgovor na vprašanje o njegovi prihodnosti: »Ko se bo sezona končala, se bom in usedel in pogovoril skupaj s tistimi, s katerimi se moram pogovoriti. Predsednik je poleg njegove funkcije tudi moj prijatelj in predstavnik vseh navijačev Real Madrida. Skupaj se bova usedla in pogovorila v miru, predsednik in trener, dva prijatelja.«