Real Madrid dosegel največjo zmago v zadnjih 24. letih

Košarkarji Real Madrida podirajo v letošnji sezoni rekorde in takšna je bila tudi njihova zmaga proti La Bruixa d’Or. 111 doseženih točk in kar 48 točk razlike ob koncu tekme je bilo največ točk, kar so jih beli dosegli v zadnjih petih sezonah, njihova druga največja zmaga v tem stoletju in njihova največja razlika v zadnjih 24. letih.

Četa trenerja Pabla Lasa je prepričljivo zmagala vseh pet tekem v španskem prvenstvu, potem ko so zmagali v povprečju za 27,8 točk. Njihova največja razlika v tej sezoni je 48 točk, medtem ko je najmanjša bila 14 točk ob prvi zmaga v sezoni proti CB Valladolid. Zmaga proti ekipi iz Manrese (La Bruixa d’Or) je največja razlika belih v zadnjih 24. letih, takoj za njihovo zmago proti CB Valladolidu iz leta 1989. Takrat so beli premagali Valladolid z rezultatom 112-64. Njihova največja zmaga v ligi ACB je bila 55 točk, ko je bil rezultat 116-61 na tekmi proti Clesa Ferrol, medtem ko je bila razlika. če gledamo vse odigrane tekme, največ 92 točkah na tekmi proti Breoganu (140-48).

Beli v tej sezoni kažejo popolno napadalno igro. 111 točk so dosegli v 40. minutah, kar pomeni skoraj tri točke na minuto, vključno s 34. točkami iz tretje četrtine. To je pomenilo, da so beli dosegli največ točk od sezone 2007/08, ko so dosegli proti Capitol Group Valladolidu 114 točk. Ekipa Pabla Lasa se je tako izenačila z dosežkom belih iz sezone 2006/07, ko so beli dosegli prav tako 111 točk proti Estudiantesu. Ob enem pa je 111 točk Real Madrida druga največje število doseženih košov na eni tekmi v tem stoletju lige Endesa.

106 TAU Vitoria 2004/05
105 DKV Joventut 2001/02