Za Benzemajem najboljši strelski niz v ligi

S svojim golom proti Valladolidu je Karim Benzema uradno potrdil, da ima trenutno najboljši strelski niz v španski ligi do sedaj. Bela devetica je dosegal gola na vsaki od zadnjih petih ligaških tekmah, s čimer je presegla rekord iz sezone 2010/ 11, ko je Francoz dosegel gol na vsaki ligaški tekmi med 26 in 29 krogom. Sevilla, Rayo Vallecano, Real Sociedad, Almeria in Valladolid so bile žrtve napadalca Real Madrida. Skupaj je proti prej omenjenim klubom dosegel šest golov.

Benzema je svoj strelski niz začel, ko je Sevilla gostovala na Bernabeuu v 11. krogu La Lige. Napadalec belih je dosegel dva gola za zmago Reala proti Sevilli s 7-3. Tri dni kasneje je Real Madrid zmagal na gostovanju pri Rayo Vallecano na stadionu Vallecas z rezultatom 3-2, kjer je Francoz dosegel drugi gol belih. Real Sociedad je na Bernabeuu izgubil s 5-1 v 13. krogu in Benzema je znova zatresel mrežo nasprotnika. Po odločilnem prispevku v dresu francoske reprezentance Franciji v dodatnih kvalifikacijah, je nadaljeval svoj strelski niz v ligi z golom proti Almeríji. Nazadnje pa je dosegel še gol na tekmi proti Valladolidu .