Ancelotti ima z Real Madridom najdaljši niz nepremaganosti

Dober začetek leta Real Madrida, v katerem so beli dosegli osem zmag in en neodločeni rezultat, je omogočil Carlu Ancelottiju, da je postavil nov osebni rekord v najdaljšem nizu nepremaganosti z isto ekipo v svoji bogati trenerski karieri. Z italijanskim trenerjem na klopi Real Madrid ne pozna poraza že na 21. zaporednih tekmah, pri čemer so beli zabeležili 17 zmag in štiri remije ter pri tem zabili 57 golov. Njegov prejšnji najboljši niz nepremaganosti kot trener je bil iz leta 2004, ko je zbral 18 zaporednih tekem na klopi AC Milana.

Ta odličen niz rezultatov se je začel 30. oktobra na Santiagu Bernabéuu, ko so beli s 7-3 premagali Sevillo v La Ligi. Od takrat naprej je bila ekipa trenerja Ancelottija močna v vseh treh tekmovanjih, pri čemer je dosegla 57 golov in jih prejela le 14.