X Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih

Uradno obvestilo: Umrl je Goyo Benito

Real Madrid C. F., njegov predsednik in upravni odbor izražata globoko obžalovanje ob smrti Goya Benita, ene od velikih legend iz zgodovine našega kluba.

Real Madrid C. F. želi izreči sožalje in svojo naklonjenost njegovi ženi Pauli in otrokom Patriciji, Rubénu in Alejandru ter vsem njegovim družinam in ljubljenim. To sožalje izrekajo tudi v imenu Madridist iz celega sveta.

Goyo Benito je bil vedno lep predstavnik vrednot našega kluba. Za Real Madrid je igral polnih 13 sezon. V tem obdobju, vključno z njegovim obdobjem v mladinski akademiji Real Madrida, je zbral šest naslovov La Lige in pet naslovov španskega pokala. Spadal je v generacijo igralcev, ki je nasledila t.i. ‘yé-yé’ ekipo Real Madrida. Benito je za Real odigral 420 tekem med letoma 1969 in 1982, za Španijo pa je zbral 22 nastopov.

Real Madrid je ves čas boja z boleznijo, ki je trajal več kot desetletje, podpiral Benita.

Družina Reala Madrida žaluje, saj se Benita spominjamo kot enega najboljših branilcev v zgodovini kluba.

Slava mu!