-Nemška reprezentanca
* Svetovni prvak z Nemčijo v Brazilji 2014
* Evropski prvak do 21 let z Nemčijo 2009
* 3. mesto na svetovnem prvenstvu v Južni Afriki 2010

Sami Khedira je nemški reprezetant rojen v Stuttgartu, po očetovi strani je tunizijske krvi, mama pa je Nemka. Preden se je leta 1995 preselil v mladinske vrste Stuttgarta je igral za TV Oeffingen. Za člansko ekipo Stuttgarta je debitiral 1. oktobra 2006 pod vodstvom Armina Veha proti Herthi iz Berlina, svoja prva dva zadetka za Stuttgart pa je dosegel slab mesec kasneje proti Schalkeju. Že v prvi sezoni v članski ekipi Stuttgarta se je veselil naslova nemškega prvaka, ki ga je Stuttgart osvojil po 15 letih in šele petič v zgodovini kluba. Pred prihodom v špansko prestolnico je Khedira za nemško ekipo skupaj dosegel 14 golov na 98. tekmah.

Enega od vrhuncev v dosedanji karieri je Sami doživel leta 2009, ko je kot kapetan nemške U-21 reprezentance osvojil naslov evropskega prvaka, še istega leta pa je debitiral v članski reprezentanci Nemčije in sicer je bilo to 5. septembra 2009 na prijateljski tekmi proti Južni Afriki, ko je v 73. minuti zamenjal Simona Rolfesa. Največjemu krogu nogometnih navdušencev pa se je predstavil na svetovnem nogometnem prvenstvu 2010, ko je po poškodbi Michaela Ballacka dobil priložnost v začetni enajsterici in priložnost odlično izkoristil, saj je v sredini s Schweinsteigerjem deloval odlično in je bil eden najbolj zaslužnih za odlično 3. mesto Nemčije v Južni Afriki, ne nazadnje je bil prav on tisti, ki je proti Urugvaju na tekmi za 3. mesto v 82. minuti dosegel odločilni zadetek za zmago Nemčije s 3-2.

Sami Khedira bo šele sedmi Nemec v dresu Real Madrida, potem ko so pred njim beli dres nosili Günter Netzer, Paul Breitner, Bernd Schuster, Ulli Stielike, Bodo Illgner in Christoph Metzelder.